2008-ի մարտիմեկյան իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց կառավարությունը ֆինանսական օժանդակություն կտրամադրի
08/08/2019 12:15
Կառավարությունը այսօր տեղի ունեցած նիստում հաստատեց 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ը Երևանում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց՝
աջակցության տրամադրման համար ներկայացվող դիմումի քննարկման և աջակցության տրամադրման կարգը
աջակցության ձևը և չափը
աջակցության տրամադրման համար ներկայացվող դիմումի ձևը, ինչպես նաև դիմումին կցվող փաստաթղթերի ցանկը
Կառավարության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, աջակցությունը տրամադրվում է միանվագ դրամական օգնության ձևով՝ հետևյալ չափերով՝
ստացած վնասվածքի պատճառով զոհված (մահացած) անձի` Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքով նախատեսված կարգով իրավահաջորդի կարգավիճակ ունեցող անձին՝ 30.000.000 դրամ

Правительство предоставит финансовую помощь пострадавшим в событиях 1 марта
Правительство Армении сегодня на заседании утвердило размер финансового содействия лицам, пострадавшим во время событий 1 и 2 марта 2008 года в Ереване. Согласно решению устанавливаются порядок обсуждения поданного заявления и предоставления содействия, форма и размер содействия, форма заявления для предоставления содействия, а также список прилагаемых документов.
Как сообщает пресс-служба правительства, содействие будет предоставлено в виде в единовременной финансовой помощи в следующем размере:
в предусмотренном Уголовно-процессуальным кодексом Армении порядке лицу, имеющему статус правопреемника лица, погибшего (умершего) в результате травмы – 30.000.000 драмов