BBC-ն փաստացի փաստաթուղթ չի ներկայացնում. Տիգրան Ավինյան
Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը չի մեկնաբանում մարտի 1-ի գործի մասին BBC-ում հրապարակված տեղեկությունը, քանի որ այն փաստաթուղթ չէ։
«Ես չեմ կարող հրապարակված տեղեկությունը մեկնաբանել, քանի որ փաստացի որևէ փաստաթուղթ BBC-ն չի ներկայացնում և հղում է անում այն տվյալներին, որոնք ստացել է ենթադրաբար ՀՔԾ-ից։ Բայց թե որքանով է դա իրականությանը համապատասխանում, ես չեմ կարող մեկնաբանել։ Մնացած բոլոր հարցերինմ կարծում եմ, իրավապահները կպատասխանեն», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Ավինյանը։
Նշենք, որ «BBC»-ն հրապարակած իր հոդվածում նշել էր, որ արցախյան ուժայիններն են 2008-ի մարտի 1-ին ցուցարարների նկատմամբ կրակել, նախագահականում գործել է գաղտնի շտաբ, իսկ Գագիկ Ծառուկյանը և Սամվել Ալեքսանյանը ֆինանսավորել են գաղտնի շտաբը։

Armenia’s deputy PM do not comment on information of BBC, says no document presented
Armenia’s deputy prime minister Tigran Avinyan does not comment the information published in BBC as it is not a document.
“I cannot comment the published material as BBC does not present any document but cites information received probably from Special Investigation Service. But I cannot say how much it corresponds to reality, as to other issues, I think the law enforcers will answer them,” Avinyan said.
In its article BBC noted that Artsakh forces opened fire in the direction of protestants during the March 1, 2008 unrest in Yerevan.
The article also wrote about a secret headquarter acting in the presidential residence funded by Gagik Tsarukyan and Samvel Alexanyan.