Վարդավառի օրը Բաղրամյան պողոտայում գորգ լվանալու համար հատկացվել է շուրջ 5 միլիոն դրամ. 168.am
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Վարդավառի օրը Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցավ գորգ լվանալու արարողություն։
Ըստ Ազգային ժողովի ֆեյսբուքյան էջում տարածված հայտարարության՝ միջոցառումը նախաձեռնել էր ԱԺ պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ով, ինչպես հետո մամուլում գրվեց, ընդամենը մի քանի րոպեով էր մասնակցել իր իսկ նախաձեռնած միջոցառմանը։
168.am-ն Ազգային ժողովին հարցում էր ուղարկել՝ խնդրելով տեղեկատվություն տրամադրել այն մասին, թե որքա՞ն գումար է ծախսվել այդ միջոցառումը կյանքի կոչելու համար։
ԱԺ-ից 168.am-ին տեղեկացրել են, որ Վարդավառի տոնի կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից կազմակերպված միջոցառման ընթացքում ԱԺ պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանի նախաձեռնությամբ տեղի են ունեցել գորգերի հանրայնացման միջոցառումներ՝ գորգերի լվացում, ցուցադրություն, գորգագործության դասընթացներ։
«Վարդավառի տոնին Բաղրամյան պողոտան ժամանակավորապես երթևեկության համար փակվել է քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով։ Միջոցառման նպատակով հատկացվել է 4, 941, 300. 00 ՀՀ դրամ», - նշված է ԱԺ պատասխանի մեջ։

Для мытья ковров на проспекте Баграмяна в день Вардавара было предоставлено около 5 млн. драмов – «168 жам»
09/08/2019 12:07
По случаю Вардевара на проспекте Баграмяна в этом году прошла церемония мытья ковров, пишет газета «168 жам».
Согласно сообщению на официальном сайте Национального Собрания, мероприятие было инициировано депутатом парламента Рипсиме Григорян, которая, как потом писали СМИ, участвовала в инициированном ею же мероприятии только несколько минут.
Газета «168.am» направила запрос Национальному Собранию с просьбой предоставить информацию о том, какая сумма была потрачена на проведение этого мероприятия.
Из парламента изданию сообщили, что в ходе организованного Национальным Собранием мероприятия по случаю Вардавара, по инициативе депутата Рипсиме Григорян, состоялись мероприятия по популяризации ковров – мытье ковров, выставка ковров и мастер-классы по ковроткачеству.
«Во время праздника Вардавар движение транспорта на проспекте Баграмяна было временно перекрыто для обеспечения безопасности граждан. С целью проведения мероприятия было выделено 4, 941, 300. 00 драмов», - отмечается в ответе, предоставленном Национальным Собранием.