Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին
12/08/2019 11:25
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 12-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կազիմիրովին՝ ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Վլադիմիր Նիկոլայի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի՝ ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր ապրած տարիները թույլ են տալիս ընդգծել, որ հասել եք նշանակալի բարձունքների աշխատանքում, շատ բան եք տեսել, անցել եք բազում փորձությունների ու դժվարությունների միջով: Եվ ամբողջ կյանքի ընթացքում Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք Ձեր երկրին, հաստատակամորեն պաշտպանել եք նրա շահերը, հավատարիմ եք եղել Ձեր ընտանիքին եւ ընկերներին:
Անգնահատելի է Ձեր ավանդը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության պահպանման գործում:
Արցախում միշտ հատուկ վերաբերմունք է եղել  Ձեր նկատմամբ: Դուք վայելում եք մեր ժողովրդի անկեղծ հարգանքը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ, մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղություն եւ բարեկեցություն Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

On 12 August Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to Russian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vladimir Kazimirov in connection with his 90th birthday.
“On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and myself personally I would like to extend You my sincere congratulations on a great jubilee – 90th anniversary of Your birthday.
From the benefit of hindsight and the wisdom of years You could mark that You have made great strides in Your work, have been through a lot – better days and rough time, have withstood many ordeals and challenges. And, throughout Your walk of life You have served Your country with good faith and fidelity, have advocated strongly its interests, have been committed to family and friends.
The contribution You have made to the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict, maintenance of peace and stability in the South Caucasus region is invaluable.
You have deserved special attitude in Artsakh, and enjoy the wholehearted respect of our people.
I once again congratulate You on Your anniversary, and wish You, Your family and friends robust health, happiness, peace and prosperity”.