«Պոբեդա» ավիաընկերության կողմից դեպի Երևան թռիչքներ իրականացնելու համար որևէ հայտ չի ներկայացվել. Կոմիտե
13/08/2019 17:02
Լրատվամիջոցների կողմից տարածված տեղեկատվությունը, թե իբր Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը խոչընդոտում է ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերությանը չվերթ կատարել դեպի Երևան, չի համապատասխանում իրականությանը։
Այս կապակցությամբ Կոմիտեն հայտնում է, որ ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության կողմից դեպի Երևան թռիչքներ իրականացնելու համար որևէ հայտ չի ստացել: ՌԴ ավիացիոն իշխանություններից դիվանագիտական ուղիներով չի ստացվել նաև ավիաընկերության նշանակումը Ռուսաստանի որևէ քաղաքից դեպի Երևան թռիչքներ իրականացնելու վերաբերյալ։
Ավելին, Կոմիտեն մինչ այս պահը չի ստացել որևէ պաշտոնական գրություն ավիաընկերությունից աշուն/ձմեռ 2019-2020 նավիգացիոն շրջանում չվերթներ չիրականացնելու վերաբերյալ։

Авиакомпания «Победа» не подавала какой-либо заявки на выполнение полетов в Ереван – Комитет гражданской авиации
13/08/2019 17:44
Распространенная в СМИ информация о том, что председатель Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян препятствует российской авиакомпании «Победа» осуществлять полеты в Ереван, не соответствует действительности.
В этой связи Комитет гражданской авиации сообщает, что не получал от российской авиакомпании «Победа» какой-либо заявки на выполнение полетов в Ереван. От авиационных властей России по дипломатическим каналам не получено также информации о назначении авиакомпании перевозчиком из какого-либо города России в Ереван.
«Более того, Комитет гражданской авиации пока не получил от авиакомпании какого-либо официального письма о прекращении  рейсов в навигационный период осень/зима 2019-2020», - отмечается в заявлении ведомства.