Հայաստան է ժամանում Ուրուգվայի արտգործնախարարը
Այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուրուգվայի արտգործնախարար Ռոդոլֆո Նին Նովոան, տեղեկացնում են ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից։
Վաղը՝ օգոստոսի 14-ին, ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Ուրուգվայի ԱԳ նախարարների հանդիպումը: Այցի շրջանակում Ուրուգվայի ԱԳ նախարարին կընդունի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նախատեսվում են Ռոդոլֆո Նին Նովոայի հանդիպումները նաև առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի, Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի և Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հետ:
Ուրուգվայի արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, հաղորդում է Հայաստանի արտգործնախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունը:

Foreign minister of Uruguay pays official visit to Armenia today
Foreign minister of Uruguay Rodolfo Nin Novoa will pay today official visit to Armenia, MFA press service reports.
On August 14 the foreign minister will meet with Armenian counterpart Zohrab Mnatsakanyan. In the sidelines of the visit Nin Novoa will meet with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan. Meetings with health minister Arsen Torosyan, High Commissioner on Diaspora Affairs Zareh Sinanyan and Yerevan mayor Hayk Marutyan are expected.
The minister of Uruguay will visit Tsitsernakaberd memorial complex and pay tribute to the memory of the victims of the Armenian Genocide.