Մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել Սիրիա
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն ուղարկվեց Ռուս-Հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի կողմից տրամադրված հերթական մարդասիրական օգնությունը:
Օգնությունը ուղարկվել է հայ-ռուսական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի միջոցների հաշվին:
Մարդասիրական օգնությունը նախատեսված է Սիրիայի բնակչության համար, որը տուժել է ռազմական կոնֆլիկտի հետևանքով:
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ 9 բեռնատարներում բեռնված մարդասիրական օգնությունը ճանապարհել է դեպի Սիրիա:
Այն պարունակում է մսի պահածո՝ 52,5 տոննա, ձկան պահածո՝ 35 տոննա, 40 տոննա շաքարավազ, ինչպես նաև չոր օրապահիկ՝ մոտ 14,5 տոննա քաշով:
Հայկական և ռուսական կողմի ներկայացուցիչները մարդասիրական օգնությունը հանձնելու են Սիրիայի կարմիր մահիկի ներկայացուցչությանը, որի միջոցով էլ պետք է իրականացվի հետագա բաշխումը:

В Сирию направлена очередная партия гуманитарной помощи
Совместным решением правительств Армения и Российской Федерации, в Сирийскую Арабскую Республику отправлена очередная партия гуманитарной помощи, предоставленная Российско-армянским центром гуманитарного реагирования.
Гуманитарная помощь направлена за счет средств Российско-армянского центра гуманитарного реагирования.
Гуманитарная помощь предназначена для населения Сирии, пострадавшего в результате военного конфликта.
Глава МЧС Армении Феликс Цолакян проводил в Сирию 9 грузовиков с гуманитарной помощью. В них содержатся мясные консервы – 52,5 тонны, рыбные консервы – 35 тонн, 40 тонн сахарного песка, а также сухой паек – около 14,5 тонн.
Представители армянской и российской сторон передадут гуманитарную помощь представительству Красного Полумесяца Сирии, с помощью которого будет осуществлено дальнейшее распределение.