Հնդկաստանը մասնակիորեն հանել է Ջամուում և Քաշմիրում մտցված սահմանափակումները
Սահմանափակումները, որոնք Հնդկաստանի կառավարության կողմից մտցվել էին Ջամուի և Քաշմիրի նախկին նահանգում, մասնակիորեն հանվել են, հայտարարել է տեղի ոստիկանության ղեկավար Մունիր Խանը, որի ելույթը հեռարձակել է «NDTV» հեռուստաալիքը:
«Ջամուում և Քաշմիրում իրավակարգի պահպանության հետ կապված իրադրությունը լիովին վերահսկվում է: Դպրոցներն ու մյուս հաստատություններն աշխատում են բնականոն ռեժիմով», - տեղեկացրել է Մունիր Խանը:
Սահմանափակումների վերացումը վերաբերում է առաջին հերթին Ջամու քաղաքին.
«Սակայն խաղաղության պահպանման համար Քաշմիրի հարթավայրի տարածքում մի քանի սահմանափակող միջոցներ ուժի մեջ կմնան», - ասել է նա:

Индия частично сняла введенные ограничения в Джамму и Кашмире
Ограничения, введенные правительством Индии на территории бывшего штата Джамму и Кашмир, частично отменены. Об этом в среду заявил глава местной полиции Мунир Хан, выступление которого транслировал телеканал NDTV.
"Ситуация с поддержанием правопорядка в Джамму и Кашмире находится под полным контролем. Школы и другие учреждения работают в нормальном режиме", - проинформировал Мунир Хан.
Отмена ограничений коснется в первую очередь города Джамму, однако "на территории Кашмирской долины некоторые ограничительные меры останутся в силе для поддержания мира", - сказал он.