«Պոբեդա» ավիաընկերությունը վերականգնել է դեպի Գյումրի ավիատոմսերի վաճառքը
«Պոբեդա» ավիաընկերությունն այսօր վերականգնել է դեպի Գյումրի ավիատոմսերի վաճառքը, այս մասին ТАСС-ին փոխանցել է ավիաընկերության ներկայացուցիչը: Նա նշել է, որ օգոստոսի սկզբին ձմռան համար նախատեսված թռիչքների ժամանակցույցը դադարեցվել էր օդանավակայանի հետ եղած տարաձայնությունների պատճառով:
«Այսօր մենք վերականգնում ենք դեպի Գյումրի թռիչքները: Օդանավակայանը խոստացել է ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցները վառելիքի որակի գործընթացը վերահսկելու համար: Մենք շատ ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները նորից կարող են թռչել Գյումրի», - ասել է նա:
Ավելի վաղ «Պոբեդան» հայտարարել էր, որ լոուքոսթերը ձմեռային սեզոնից դադարեցնում է Գյումրի (Հայաստան) չվերթները՝ կապված Գյումրիի օդանավակայանում վառելիքի պարբերական թերլիցքավորման հետ:

Авиакомпания «Победа» возобновит продажу авиабилетов в Гюмри
Авиакомпания «Победа» возобновит сегодня продажу авиабилетов в Гюмри (Армения). Об этом ТАСС сообщил официальный представитель авиакомпании. Он отметил, что продажи на зимнее расписание полетов были приостановлены в начале августа из-за разногласий с аэропортом.
«Сегодня мы возобновляем продажу рейсов в Гюмри: аэропорт пообещал принять все необходимые меры по контролю качества топливозаправочного процесса. Мы очень рады, что наши клиенты снова полетят в Гюмри», - сказал он.
Авиакомпания «Победа» приостановила продажу билетов на рейсы в Армению с зимнего сезона 6 августа. Решение о приостановке связано с тем, что «топливозаправочная компания периодически практикует недолив топлива».