ՄԻՊ-ը Մոսկվայում գործընկերոջ հետ քննարկում է ՌԴ արտագնա աշխատանքի մեկնած կամ այնտեղ բնակվող հայերին հուզող խնդիրները
16/08/2019 13:18
Այս պահին Մոսկվայում տեղի է ունենում քննարկում Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի և Ռուսաստանի Դաշնությունում մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովայի միջև՝ կապված Ռուսաստան արտագնա աշխատանքի մեկնած կամ այնտեղ բնակվող մեր հայրենակիցներին հուզող խնդիրների լուծման հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնից:
Այս քննարկումն արտահայտում է Մարդու իրավունքների պաշտպանի արդյունավետ համագործակցությունը Ռուսաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանի հետ, ով նույնպես մասնակցում է քննարկմանը: Հանդիպմանը մասնակցում է նաև Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը։

Омбудсмен обсуждает в Москве с коллегой проблемы, волнующие живущих в России армян и трудовых мигрантов
16/08/2019 13:56
Сегодня в Москве Защитник прав человека Армении Арман Татоян и Уполномоченный по правам человека в Российской Федерации Татьяна Москалькова обсуждают проблемы, с которыми сталкиваются живущие в России армяне и трудовые мигранты, а также пути их решения.
Как сообщает офис омбудсмена Армении, это обсуждение отражает эффективное сотрудничество омбудсмена с Чрезвычайный и Полномочный послом Армении в России Варданом Тоганяном, который участвует в этой встрече.