Չենք ուզում կարծել, որ Փաշինյանն իր խոսքի տերը չէ. Շիրակ Բունիաթյան (Տեսանյութ)
Ջերմուկցիներն Ամուլսարի հարցում իրենց վերջնական դիրքորոշումը կայացրել են և անկախ բոլոր փորձագիտական գնահատականներից՝ մեր դիրքորոշումը չի փոխվելու, Ջերմուկում Ամուլսարի շահագործման դեմ բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց Ամուլսարի պահապան Շիրակ Բունիաթյանը:
Նա նկատեց, որ Ջերմուկը չի ցանկանում վերածվել հանքարդյունաբերական բանավանի և հանքի շահագործումն այտեղ ոչ միայն բնապահպանական, այլև բնակիչների ապրելակերպի փոփոխություն է, քանի որ Ջերմուկն առողջարանից հանքարդյունաբերության է վերածվելու:
«Մենք ուզո՞ւմ ենք այսօր զոհել մեր առողջարանային գոտին և դառնալ Քաջարանի պես մի վայր», - հետաքրքրվեց Բունիաթյանը:
Նա ասաց, որ չգիտի այսօրվա հավաքին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կներկայանա, թե ոչ, սակայն նկատեց, որ չի ցանկանում բացասական տրամադրվել կառավարության նկատմամբ և նախընտրում է մտածել, որ պարզապես ժամանակի սղության պատճառով վարչապետը չի հասցրել ծանոթանալ եզրակացությանը:
«Քանի որ փորձաքննության նյութերը ծավալուն են և կարճ ժամանակ է, ինչ տրամադրվել է կառավարությանը, կարծում ենք, գուցե կառավարությունը, մասնավորապես, Փաշինյանն ուղղակի ժամանակի սղության պատճառով չի հասցրել ծանոթանալ, և մենք չենք ուզում արդեն կարծել, որ նա իր խոսքի տերը չէ», - ընդգծեց Բունիաթյանը:
Նա շեշտեց, որ իրենցից շատերը եղել են հեղափոխության մասնակից և հավատացել են, որ հեղափոխության գաղափարախոսությունը ժողովրդավարությունն է:
«Կարծում եմ՝ Ամուլսարը պիտի դառնա վառ օրինակ Հայաստանում ժողովրդվարության հաստատման», - եզրափակեց խոսքը նա:

Мы стараемся не думать, что Никол Пашинян не сдержит свое слово – Ширак Буниатян
Жители Джермука сформировали свою окончательную позицию, вне зависимости от всех экспертных оценок, и наша позиция не изменится, заявил сегодня в ходе акции против эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения экологический активист Ширак Буниатян.
Он отметил, что Джермук не хочет превращаться в горнопромышленный городок и эксплуатация рудника здесь это не только изменение экологии, но и образа жизни жителей, поскольку Джермук из курортного городка превратится в горнопромышленный.
«Хотим ли мы погубить нашу курортную зону и стать еще одним таким местом как Каджаран?» - спросил Буниатян.
Он сказал, что не знает, приедет сегодня премьер-министр или нет, отметив, что не хочет настраиваться негативно, и думает, что премьер не успел ознакомиться с заключением экспертизы из-за нехватки времени.
«Поскольку материалы экспертизы довольно объемные и были предоставлены правительству недавно, считаю, что правительство, в частности Никол Пашинян просто не успел ознакомиться с ними. Мы стараемся не думать, что он не сдержит свое слово», -  подчеркнул Ширак Буниатиян.
Он отметил, что многие из них были участниками революции и верили, что идеология революции это демократия.
«Считаю, что Амуслар должен стать ярким примером установления демократии в Армении», - резюмировал он.