Եթե շահագործելու որոշում կայացվի, պատրաստվում ենք փակ պահել հանք տանող ճանապարհները. Ջերմուկցիներ
Ջերմուկի բնակիչները պնդում են, որ եթե Ամուլսարի հանքի շահագործման հարցով կառավարության որոշումը դրական լինի, ապա իրենք կշարունակեն փակ պահել դեպի հանք տանող ճանապարհները:
«Եթե վարչապետը մերժել է Սերժին, ուրեմն պիտի մերժի Սերժի կողմից եկած բոlոր բացասական ծրագրերը: Դա չպիտի լինի քննարկման ենթակա», - ասաց Բաղրամյան 26-ի դիմաց Ամուլսարի հանքի շահագործման դեմ բողոքի ակցիայի մասնակից:
Ջերմուկցիներից մեկն էլ նշեց.
«Եթե որոշում կայացվի հանքը շահագործելու, պատրաստվում ենք փակ պահել հանք տանող ճանապարհները: Չեմ թողնելու իմ թոռները հաշմանդամ լինեն: 14 հոգի տնից եկել ենք պաշտպանենք մեր սարը, որ մեր երեխեքը վաղը-մյուս օր մաքուր օդ շնչեն»:
Հիշեցնենք, որ Բաղրամյան 26-ում այս պահին վարչապետի նախաձեռնությամբ Ամուլսարի հանքի շահագործման հարցով քննարկում է ընթանում, որին մասնակցում են Ջերմուկ համայնքի ղեկավարը, ավագանու անդամների, ուսուցիչների և տնօրենների, առողջարանների, հյուրանոցների տերեր, բնապահպաններ:

Protesters threat to keep roads to mine closed if government backs Amulsar exploitation
Jermuk residents claim that if the government makes positive decision over exploitation of Amulsar they will keep the roads taking to the mine closed.
“If the Prime Minister rejected Serzh, he must reject all the negative programs coming from the time of Serzh’s ruling,” one of the protesters in front of Baghramyan 26 stated.
Another protester said that he will not allow his grandchildren gain disability.
“If a decision is made to exploit the mine, we will keep the roads taking to the mine closed. I will not allow my grandchildren to gain disability. We have come here with an entire family of 14 to defend our mount, for our children to breathe clean air,” he said.