Չենք տեսնում հիմքեր նոր ուսումնասիրության համար. Վլադիմիր Կարապետյանը՝ Ամուլսարի մասին
Չեմ կարծում, որ ամբողջ ընթացակարգը ավարտվել է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Բաղրամյան 26-ում Ամուլսարի հանքի շահագործման վերաբերյալ անցկացված քննարկմանը:
«Վարչապետն ասել է, որ այս պահին հիմքեր չկան դադարեցնելու համար, ինքը չի ասել, որ պետք է շահագործվի: Չեմ կարծում, որ ամբողջ ընթացակարգը ավարտվել է, սպասենք վերջնական արդյունքի», - ասաց նա:
Կարապետյանը նկատեց, որ ժամեր անց քննարկման սղագրությունը կհրապարկվի կառավարությունում. «Այնտեղ շատ հարցերի պատասխաններ կարող եք գտնել»:

В данный момент мы не видим оснований для новой экспертизы – Владимир Карапетян об Амулсаре
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян не считает, что всю процедуру можно считать завершенной. Об этом Владимир Карапетян заявил сегодня журналистам, касаясь организованного премьер-министром Армении в резиденции на Баграмяна 26 обсуждения по вопросу Амулсарского золотоносного месторождения.
«Премьер сказал, что в данный момент нет оснований для прекращения деятельности, он не сказал, что месторождение должно эксплуатироваться. Не считаю, что вся процедура завершена, подождем окончательного результата», - сказал он.
Пресс-секретарь отметил, что через некоторое время стенограмма обсуждения будет опубликована правительством: «Там сможете найти ответы на многие вопросы».