Նիկոլ Փաշինյանն իր ժողովրդի ձայնը չի լսում, Սերժիզմը շարունակվում է. Հրայր Կոստանյան
Բաղրամյան 26-ի դիմաց Ամուլսարի հանքի շահագործման դեմ բողոքի ակցիայի մասնակիցներից Հրայր Կոստանյանը հայտարարեց, որ դժգոհ է վարչապետի՝ Ամուլսարի հարցով պետական մարմինների ներկայացուցիչներին քննարկման հրավիրելու որոշումից:
«Չինովնիկներին Ջերմուկից կանչել է, իբր թե քննարկում է անում, ո՞ւմ հետ է քննարկում անում: Սա համայն հայության հարց է, ես պիտի որոշեմ իմ ապագան: Երևանում ապրելով՝ իմ փոխարեն ոչ ոք չի կարող որոշել», - ասաց քաղաքացին:
Վերջինս նկատեց, որ եթե Փաշինյանը չլսի ժողովրդի ձայնը, ապա կարժանանա իր նախորդի ճակատագրին.
«Նիկոլ Փաշինյանն իր ժողովրդի ձայնը չի լսում, Սերժիզմը շարունակվում է ու ես էսօր հրապարակավ հայտարարում եմ՝ եթե ինքը չսթափվի, ինքը արժանանալու է Սերժ Սարգսյանի ճակատագրին, դեռ շատ ավելի վատ»:
Հիշեցնենք, որ Բաղրամյան 26-ում այսօր վարչապետը հրավիրել է քննարկում Ամուլսարի հարցով, որին զուգահեռ բողոքի ակցիա՝ ընդդեմ Ամուլսարի շահագործման:

Pashinyan does not hear the voice of its people: protester from Jermuk
One of the participants of the protest action on Baghramyan 26 Hrayr Kostanyan said he is dissatisfied with the decision of the Prime Minister to convene a discussion over Amulsar with the representatives of the state bodies.
“He has invited them from Jermuk as if for discussion. But with who? This is the issue of all Armenians. I am to decide my future. No one here living in Yerevan is allowed to make a decision for me,” the Jermuk resident said.
He stressed that if Pashinyan does not hear the voice of the people he will face the fate of his predecessor.
“Nikol Pashinyan does not hear the voice of his people, Serzhism continues and today I publicly state that if he fails to become sober, he will face the fate of Serzh Sargsyan and even worse,” he stressed.