Պաշտպանի հանձնարարությամբ արագ արձագանքման ևս մեկ խումբ է մեկնել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն
19/08/2019 17:15
Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն առանձնազրույց են ունեցել Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում գտնվող բերման ենթարկված անձանց հետ, տեղեկացնում է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի հանրային կապերի բաժինը։
Տեղում պարզվել է, որ մեկ անձ տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ՝ արագ արձագանքման ևս մեկ խումբ է մեկնել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն պարզելու քաղաքացու առողջական վիճակը։
Այսօր Պաշտպանի աշխատակազմի թեժ գծին ստացվել է 5 ահազանգ, և Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ արագ արձագանքման խումբ է մեկնել Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին:

Группы быстрого реагирования направились в Арабкирское отделение полиции и в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич» – офис омбудсмена
19/08/2019 18:08
В аппарате Защитника прав человека Армении проводится мониторинг развития ситуации, связанной с вопросом эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения, сообщают из офиса омбудсмена.
На телефон горячей линии аппарата омбудсмена Армении поступило пять сигналов, по поручению Защитника прав человека группа оперативного реагирования направилась в Арабкирское отделение полиции.
На месте выяснилось, что один человек госпитализирован в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич».
По поручению омбудсмена Армении, еще одна группа быстрого реагирования отправилась в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич», чтобы выяснить состояние здоровья гражданина.
Представители омбудсмена проведут также встречи с подвергнутыми приводу, проверят ситуацию с обеспечением их прав, а также основания для лишения свободы.