Կոյուղաջրով դույլն անձամբ կարող եմ դնել քաղաքապետի սեղանին կամ հատակին, ինքը այս հոտը պետք է այսօր շնչի. Սոնա Աղեկյան
20/08/2019 12:48
Երևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանն իր թիմակիցների հետ բողոքի ակցիա է իրականացնում Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց:
Աղեկյանն իր հետ մի դույլ կոյուղաջուր է բերել՝ կոչ անելով քաղաքապետին մեկ րոպե հոտ քաշել դրանից: Նա պնդում է, որ կոյուղաջուրը բերված է Աղյուսագործների շենքերից, որտեղ քաղաքացիները զրկվել են կոյուղագծից:
Քաղաքապետարանի ներկայացուցիչը ասաց Աղեկյանին, որ խնդիրը լուծելու շուրջ գործողություններ են իրականացվում, քաղաքապետարանում խնդրին տեղյակ են և լուծուներ են փնտրում, մինչդեռ Աղեկյանը պնդեց.
«Խնդրին տեղյակ լինելը մեկ այլ բան է, լուծում տալը՝ մեկ այլ: Խնդիրը հրատապ է: Կարծում եմ՝ դուք աշխատավայրում էլ եք օգտվում զուգարանից, իսկ այս մարդիկ տանը չունեն զուգարան»:
Քաղաքապետի ներկայացուցիչը կոչ արեց կոյուղաջրով դույլը թողնել քաղաքապետարանի մոտ, մինչդեռ Աղեկյանն ասաց, որ սա պետք է հանձնեն քաղաքապետին:
«Եթե Դուք զզվում եք, անձամբ կարող եմ դնել քաղաքապետի սեղանին կամ հատակին, բայց ինքը այս հոտը պետք է այսօր շնչի: Գիտեմ, եթե ես դրեցի հիմա գետնին, թափվելու է, ինձ բերման են ենթարկելու: Էս ոստիկաններն էլ մեղք են», - ասաց Աղեկյանը:
Քաղաքապետարանի ներկայացուցիչն ասաց, որ կխորհրդակցի կոմունալ վարչության պետի հետ և կհայտնի իրենց դիրքորոշումը:

Перед мэрией Еревана проходит акция протеста – Сона Агекян принесла мэру ведро с канализационной водой
20/08/2019 14:36
Бывший член Совета старейшин Еревана Сона Агекян вместе со своими сторонниками проводит акцию протеста перед мэрией Еревана.
Сона Агекян принесла с собой ведро с канализационной водой и призывает мэра Еревана Айка Марутяна понюхать эту воду. Она утверждает, что канализационная вода была взята из зданий по адресу ул. Ахюсагорцнер, где жители лишены возможности пользоваться канализационной системой.
Представитель мэрии сказал Агекян, что предпринимаются действия для решения проблемы, в мэрии знают об этой проблеме и ищут пути ее решения.
«Знать о проблеме – одно дело, а решить ее – совершенно другое. Эта срочная проблема. Думаю, что вы на своем рабочем месте тоже пользуетесь туалетом, а эти люди лишены этой возможности», - настояла Сона Агекян.
Представитель мэрии призвал оставить ведро с канализационной водой у мэрии, однако Сона Агекян отметила, что ведро должно быть передано мэру Еревана.
«Если Вы такой брезгливый, я могу лично отнести это в кабинет мэра Еревана, но он обязательно должен подышать этот запах. Знаю, что если я сейчас оставлю здесь ведро, оно будет разлито, и меня подвергнут приводу. Пожалейте полицейских», - сказала Сона Агекян.
Представитель мэрии заявил, что они посовещаются с начальником Управления по коммунальному хозяйству мэрии Еревана и сообщит о своей позиции.