Թրամփը մեղադրել է Google-ին Քլինթոնի օգտին մանիպուլյացիաներ անելու համար
ԱՄՆ նախագահ Դոբալդ Թրամփը մեղադրել է Google ընկերությանն այն բանի համար, որ այն 2016 թվականին  Միացյալ Նահանգների  նախագահի ընտրություններում մանիպուլյացիայի միջոցով միլիոնավոր ձայներ է հավաքել  իր մրցակից Հիլարի Քլինթոնի համար:
«Վաու, հենց նոր  հրապարակվեց զեկույցը: Google-ը 2016-ի ընտրություններին Հիլարի Քլինթոնի օգտին 2,6 մինչև 16 մլն ձայն է ավելացրել: Սա հրապարկել է Քլինթոնի և ոչ թե Թրամփի աջակիցը: Հարկավոր է Google-ին դատի տալ: Իմ հաղթանակն ավելի մեծ է եղել, քան կարծում էինք»,- թվիթերյան իր էջում գրել է Թրամփը:
Նախագահը չի մանրամասնել, թե  ինչ զեկույցի մասին է խոսքը, սակայն հղում է արել Juridical watch իրավական կազմակերպությանը:

Трамп обвинил Google в манипуляции выборами в пользу Клинтон
Президент США Дональд Трамп обвинил компанию Google в том, что она манипулировала выборами 2016 года, прибавив миллионы голосов его сопернице Хиллари Клинтон.
"Вау, только что вышел доклад! Google манипуляциями добавил от 2,6 миллиона до 16 миллионов голосов за Хиллари Клинтон на выборах 2016 года! Это публикует сторонник Клинтон, не Трампа! На Google надо подать в суд. Моя победа была дальше больше, чем думали!" — написал Трамп в Twitter.
Президент США не пояснил, какой доклад он имеет в виду, хотя поставил ссылку на правую организацию Judicial Watch.