Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոսին` ծննդյան oրվա կապակցությամբ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ին` ծննդյան oրվա կապակցությամբ:
«Վեհափառ Տեր,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Մաղթում եմ Ձեզ խաղաղություն, առողջություն, երջանկություն, ուժ ու կորով Հայոց Հայրապետի բարձր ու պատասխանատու առաքելության իրականացման ճանապարհին:
Թող ամենազոր Աստված միշտ օգնական ու պահապան լինի Ձեզ, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն, հայոց պետականությանը եւ մեր ողջ հավատավոր ժողովրդին Մայր Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքում»:

Президент Республики Арцах направил поздравительное послание Католикосу всех армян по случаю его дня рождения
21/08/2019 12:56
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Католикосу всех армян Гарегину Второму по случаю его дня рождения.
«Ваше Святейшество!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с днем рождения!
Желаю Вам мира, здоровья, счастья, сил и энергии на пути осуществления высокой и ответственной миссии армянского Патриарха.
Пусть всемогущий Бог помогает и охраняет Вас, Армянскую Апостольскую Церковь, нашу государственность и весь наш верующий народ в Армении, Арцахе и Диаспоре».