«Հրապարակ». Քաղավիացիայի ոլորտի բացառիկ մասնագետը հրաժարական է տվել Ռևազյանի ոչ պրոֆեսիոնալ աշխատաոճի պատճառով
21/08/2019 10:06
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, օրեր առաջ հրաժարականի դիմում է ներկայացրել Քաղավիացիայի կոմիտեի թռիչքային պիտանիության վարչության պետ Վահրամ Սայադյանը: Մեզ ասացին, որ նա ոլորտի բացառիկ մասնագետ է, և այս բացը լրացնելը համարյա անհնար է լինելու:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Սայադյանը ցանկացել է հեռանալ դեռ այն օրվանից, երբ կոմիտեի ղեկավար նշանակվեց Տաթևիկ Ռևազյանը, սակայն նրան ամեն գնով փորձել են համոզել, որ հրաժարական չտա: Մեր տեղեկություններով, նրա հրաժարականի պատճառը Ռևազյանի ոչ պրոֆեսիոնալ աշխատաոճն է եղել:
Մենք կապ հաստատեցինք Սայադյանի հետ, սակայն նա չցանկացավ խոսել այս թեմայով՝ դա համարելով իր անձնական խնդիրը։
«Ես դուրս եմ եկել անձնական պատճառներով՝ անձնական նկատառումներից ելնելով։ Այդքանը կարող եմ ասել», - ասաց նա՝ նշելով, որ օգոստոսի 12-ից այլևս չի աշխատում Քաղավիացիայի կոմիտեում։
Դիտարկմանը, թե տեղեկություն կա, որ նրա դուրս գալը պայմանավորված է Տաթևիկ Ռևազյանի անձով, Սայադյանն ասաց․ «Չէ, եկեք ես մեկնաբանություններ չտամ»»:

«Грапарак»: Исключительный специалист сферы гражданской авиации уволился из-за непрофессионализма Татевик Ревазян
21/08/2019 11:36
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что несколько дней назад начальник управления по вопросам пригодности к полетам Комитета гражданской авиации Ваграм Саядян подал заявление об увольнении. Как сообщили изданию, он считается исключительным и очень сложно заменимым специалистом сферы.
Как передают наши источники, Саядян хотел подать в отставку с первых дней назначения Татевик Ревазян руководителем ведомства, однако его всячески пытались уговорить не подавать в отставку. По нашим сведениям, причиной его отставки стали непрофессиональные методы работы Татевик Ревазян.
Мы попытались связаться с Саядяном, однако он отказался говорить на эту тему, отметив, что это проблема личного характера.
«Я ушел по личным причинам, исходя из личных соображений. Могу сказать лишь это», - ответил Саядян, уточнив, что с 12 августа не работает в Комитете гражданской авиации.
На вопрос, есть сведения, что его отставка обусловлена личностью Татевик Ревазян, Саядян ответил: «Нет, давайте я не буду давать на это комментарии».