Քիչ առաջ խորհրդակցություն անցկացրի «Ամուլսարի» հարցով. մասնակցում էր նաև «Լիդիանի» ներկայացուցիչը. Փաշինյան
21/08/2019 13:44
Քիչ առաջ խորհրդակցություն անցկացրի «Ամուլսարի» հարցով, ֆեյսբուքյան իր ջում գրում է վարչապետ Փաշինյան:
«Մասնակցում էր նաև «Լիդիանի» ներկայացուցիչը:
Ինձ հետաքրքրում էին նախագծված գործընթացի հնարավոր փուլերը՝ շոշափելիորեն, հնարավոր ռիսկերի հնարավոր կառավարման մեթոդներն ու կառավարության ունեցած լծակները:
Շարունակում ենք աշխատել այս խիստ կարևոր թեմայի վրա», - գրել է նա:
Վարչապետը նաև տեղեկացրել է, որ այսօր կառավարության աշխատակազմը «Էլարդի» եզրակացությունը ուղարկում է Շրջակա միջավայրի նախարարություն՝ հետևյալ հանձնարարությամբ, պարզելու՝ արդյոք եզրակացության մեջ կան տվյալներ, որոնք Հայաստանի օրենսդրության համաձայն Ամուլսարի հանքի շահագործման համար Շրջակա միջավայրի ազդեցության նոր գնահատում իրականացնելու անհրաժեշտություն են առաջացնում:

Никол Пашинян: Немногим ранее провел совещание по вопросу Амулсара, участвовал также представитель «Лидиан»
21/08/2019 14:21
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил на своей странице в Facebook, что немногим ранее провел совещание по вопросу Амулсара.
«Участвовали также представитель "Лидиан".
Меня интересовали этапы спроектированного процесса – ощутимые, методы управления возможных рисков и имеющиеся у правительства рычаги.
Продолжаем работать над этой крайне важной темой», - написал он.
Премьер также сообщил, что сегодня правительство Армении направит заключение ливанской компании ELARD в министерство окружающей среды с поручением выяснить, есть ли в заключении данные, которые согласно законодательству Армении, вызывают необходимость в проведении новой Оценки воздействия на окружающую среду (ОВОС) для эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения.