Ստամբուլյան կոնվենցիան վավերացնելու փորձ անելու դեպքում խոստանում եմ, որ իշխանությունդ կորցնելու ես.  կոչ՝ Նիկոլ Փաշինյանին
21/08/2019 12:37
Ստամբուլյան կոնվենցիան վավերացնելու փորձ անելու դեպքում խոստանում եմ, որ իշխանությունդ կորցնելու ես. կոչ՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Կոչ, հորդոր, եթե կուզեք` նախազգուշացում Նիկոլ Փաշինյանին, ֆեյսբուքյան իր էջում նման վերնագրով գրառում է կատարել «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը:
«Պարոն Փաշինյան, ներկայումս դուք լուրջ ներքաղաքական խնդիրների առաջ եք կանգնած: Ձեր թիմում ունեք պառակտման և դրա հետևանքով իշխանությունը կորցնելու լուրջ վտանգ: Լավ գիտեք, թե իշխանությունը կորցնելուց հետո որտեղ եք հայտնվելու և թե ինչ երկար ժամկետով: Չնայած դուք էլ լավ գիտեք, որ իշխանությունը կորցնելը ժամանակի հարց է Ձեր պարագայում, այնուամենայնիվ, հնարավորություն ունեք այդքան անցանկալի իրավիճակը առժամանակ առկախելու: Դրա համար պետք է ՀՐԱԺԱՐՎԵՔ Ստամբուլյան կոնվենցիան վավերացնելու հեռանկարից:
Նիկո՛լ (որպես երբեմնի ավագ ընկեր) հեռու մնա Կոնվենցիան վավերացնելու մտքից, հարգի ընտանիքի գաղափարն ու երկիրը զերծ պահի դրա տակ թաքնված ականներից, այլապես պատմության մեջ մնալու ես, որպես պետության հիմքերը սասանած և հասարակության արժեքային համակարգը այլախեղած դավաճան: Գիտեմ կարդալու ես, գիտեմ մտածելու ես և հուսով եմ հետևությունդ էլ կլինի գրառմանս ոգուն համարժեք:
Ստամբուլյան կոնվենցիան վավերացնելու փորձ անելու դեպքում խոստանում եմ, որ իշխանությունդ կորցնելու ես և կորցնելու ես համաժողովրդական ցասման արդյունքում: Հավատա, վերջին օրերին իմ շփումները քաղաքացիների և քաղաքացիներին կոնսոլիդացնելու պատրաստ նախաձեռնությունների հետ անխուսափելի են դարձնում վերոգրյալ կանխատեսումս: Հեռու մնա ԼԳԲՏ ակտիվիստի և/կամ պասիվիստի պիտակը հավիտյանս ճակատիդ դաջելու հեռանկարից, առանց այդ էլ բազմաթիվ այլ պիտակներ ես վաստակել: Հավատա, Կոնվենցիան վավերացնելուդ փորձի հետևանքները Ամուլսարի համեմատ այլաբանորեն ասած` «բլուր» են թվալու:

В случае попытки ратификации Стамбульской конвенции обещаю, что потеряешь свою власть – призыв к премьер-министру Николу Пашиняну
21/08/2019 13:40
Председатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян опубликовал на странице премьер-министра в Facebook запись под заглавием «Призыв, наставление, если хотите, предупреждение».
«Господин Пашинян, в настоящее время вы стоите перед серьезными внутриполитическими проблемами. В Вашей команде – раскол и в результате этого есть серьезная опасность потери власти. Вы хорошо знаете, где и на какой долгий срок окажетесь после потери власти.
Несмотря на то, что Вы сами знаете, что потеря власти –вопрос времени в Вашем случае, тем не менее, у Вас есть возможность приостановить столь нежелательную ситуацию хоть на какое-то время. Для этого Вы должны ОТКАЗАТЬСЯ от перспективы ратификации Стамбульской конвенции.
Никол, (как когда-то старший друг), держись подальше от мысли о ратификации Стамбульской конвенции, прояви уважение к идее семьи и огради страну от скрытых под этим мин, в противном случае останешься в истории как расшатавший основы государства и извративший ценностную систему общества предатель. Знаю, что прочтешь, знаю, что подумаешь, и надеюсь, что вывод будет адекватен духу моей записи.
В случае попытка ратификации Стамбульской конвенции обещаю, что потеряешь свою власть и потеряешь ее в результате всенародного возмущения. Поверь, мое общение за последние дни с гражданами и готовыми консолидировать граждан общественными инициативами делают неизбежным вышеизложенный прогноз. Держись подальше от перспективы пожизненного клейма активиста и/или пассивиста ЛГБТ на лбу, ты и так  заработал множество других клейм. Поверь, последствия попытки ратификации Стамбульской конвенции покажутся тебе просто "холмиком" по сравнению с Амусларом.