Կառավարությունն «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» Ստեփանակերտի գրասենյակին 16 մլն 200 հազար դրամ կհատկացնի
22/08/2019 11:51
Կառավարության նիստում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Ծովինար Սողոմոնյանը ներկայացրեց նախագիծ՝ համաձայն որի առաջարկվում է Արցախում 2019 թ. սեպտեմբերին տեղական ինքնակառավարման մարմինների (ՏԻՄ) ընտ­րութ­յուն­նե­րին քաղաքացիական հասարակության կողմից դիտոր­դական առաքելու­թ­յան իրականացման հարցում աջակցություն ցու­ցաբե­րե­լու նպատակով Հայաստանի Հան­րա­պետության վարչապետի աշխատակազմին հատ­կացնել 33 մլն 680 հազ. դրամ, որից 16 մլն 200 հազար դրամը՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» Ստեփանակերտի գրասենյակին հա­սա­րա­կական կազ­մա­կերպությանը, իսկ 17 մլն 480 հազար դրամ՝ «Թրանսփերենսի ինթերնեշնլ» հակակո­ռու­պցիոն կենտրոնին:
Վարչապետ Փաշինյանն ասաց, որ կարևորում է ընտրությունների ժամանակ Արցախի ժողովրդի ազատ կամարտահայտության ապահովմանն աջակցելը:

Правительство Армении выделит офису НПО «Объединение информированных граждан» в Степанакерте 16 млн. 200 тысяч драмов
22/08/2019 12:35
Сегодня на заседании правительства Армении заместитель руководителя Аппарата премьер-министра Цовинар Согомонян представила проект, согласно которому предлагается выделить 33 млн. 680 тысяч драмов для оказания поддержки в вопросе осуществления наблюдательской миссии со стороны гражданского общества на выборах в органы местного самоуправления в Арцахе в сентябре 2019 года.
Из этой суммы 16 млн. 200 тысяч драмов будут предоставлены офису общественной организации «Объединение информированных граждан» в Степанакерте, а 17 млн. 480 тысяч драмов – Антикоррупционному центру «Транпаренси Интернэшнл».
Премьер-министр заявил, что придает важность поддержке по обеспечению свободного волеизъявлению народа Арцаха во время выборов.