«Մեր համայնքի մեծ մասը ուզում է, որ հանքավայրը աշխատի, մենք էլ աշխատենք». Փաշինյանը հանդիպել է Գորայքի բնակիչներին
23/08/2019 16:03
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է Ամուլսարի հարակից համայնքներում հանդիպումներ անցկացնել: Այս պահին Փաշինյանը հանդիպում է Գորայքի բնակիչների հետ:
Նրանք դրական են արձագանքում հանքի բացմանը:
«Մեր համայնքից կարող ա լինեն մարդիկ, որ դեմ լինեն, բայց մեծ մասս ուզում ենք, որ հանքավայրը աշխատի, մենք էլ աշխատենք: Մեր մոտից 30 հոգի այնտեղ է աշխատել», - ասաց բնակիչներից մեկը:
Մյուսն էլ նշեց, որ եթե հանքը չշահագործվի, ապա իրենք պետք է թողեն գնան երկրից, որովհետև աշխատանք չեն ունենա:

Armenia’s PM continues meetings with resident of Amulsar nearby communities
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan continues meeting with residents of communities near Amulsar.
At the meeting with the residents of Gorayk they stated that they are for the exploitation of the mine.
“There are people in our community who are against the operation of the mine, but the majority wants it to work. 30 residents of the village were working there,” one of the residents said.
Another resident said that if the mine is not exploited they will be forced to leave the country due to not having another job.