Դատարանը ԵՊՀ ղեկավարությանը պարտավորեցրել է աշխատանքից չազատել Վահագն Վարագյանին
Դատարանը ԵՊՀ ղեկավարությանը պարտավորեցրել է աշխատանքից չազատել Ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի աշխատակիցներին:
ԵՊՀ Ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի ղեկավար Վահագն Վարագյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Հարգելի գործընկերներ, սիրելի ուսանողներ,
հուլիսի 20-ի հոգաբարձուների խորհրդի հարցման կարգով անցկացված ապօրինի նիստով ակնհայտ քաղաքական դրդապատճառներով փորձ կատարվեց լուծարել ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնը, որպեսզի ինձ ազատեն աշխատանքից՝ նպատակ ունենալով համալսարանականների շրջանում սերմանել այլակարծության նկատմամբ վախ և սարսափ: Հուլիսի 23-ին ես և ուսանողների հետ տարվող կենտրոնի աշխատակիցները ծանուցում ստացանք, որ օգոստոսի 26-ից նախատեսում են մեզ ազատել աշխատանքից:
Այս ընթացքում կենտրոնի աշխատակիցների հետ դատական կարգով բողոքարկել ենք այդ ապօրինի որոշումը, իսկ այսօր տեղեկացանք, որ դատարանը պարտավորեցրել է ԵՊՀ ղեկավարությանը մեզ չազատել աշխատանքից: Պայքարը հանուն իրավունքների և արդարության շարունակվում է», - գրել է Վահագն Վարագյանը։

Суд обязал руководство ЕГУ не освобождать от работы Ваагна Варагяна
Суд обязал руководство Ереванского государственного университета (ЕГУ) не освобождать от работы сотрудников Центра по работе со студентами. Об этом сообщил на своей странице в Facebook руководитель Центра по работе со студентами ЕГУ Ваагн Варагян.
«Уважаемые коллеги, дорогие студенты,
На проведенном 20 июля для опроса Совета попечителей незаконном заседании по явно политическим мотивам была предпринята попытка расформировать Центр по работе со студентами ЕГУ, чтобы освободить меня от работы, преследуя цель посеять среди студентов университета страх и ужас к проявлению инакомыслия.
23 июля я и сотрудники Центра по работе со студентами получили уведомления о том, что с 26 августа предусматривают уволить нас с работы.
За этот период сотрудники Центра по работе со студентами ЕГУ обжаловали в судебном порядке это незаконное решение, а сегодня мы узнали, что суд обязал руководство ЕГУ не освобождать нас от работы. Борьба за права и справедливость продолжается», - написал Вардан Варагян.