«Հրապարակ». Աշոտ Ղուլյանը ազդակներ է ստացել Հայաստանից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ինչպես տեղեկացրել ենք, քաղաքական կոնսուլտացիաներ է սկսել, որի նպատակն իր շուրջ համախմբվածության ապահովումն է։
Միաժամանակ Ղուլյանը շրջանային այցերի մեջ է, տեղերում կուսակցական տոմսեր է բաժանում, խոսում երիտասարդների ակտիվացման ու դերի մասին։
Մեր տեղեկություններով՝ Ղուլյանը, լավ հարաբերություններ պահպանելով ՀՀ Ազգային ժողովի իր գործընկերների հետ, դրական ազդակներ է ստացել ՀՀ իշխանություններից, և պատահական չէ, որ Նիկոլ Փաշինյանի ստեփանակերտյան հավաքը հենց Ղուլյանն էր վարում՝ դիրքավորվելով բեմահարթակի կենտրոնական հատվածում»:

«Грапарак»: Ашот Гулян получил сигналы из Армении
Газета «Грапарак» пишет, что как сообщалось ранее, председатель Национального Собрания Арцаха Ашот Гулян начал проводить политические консультации, цель которых обеспечить вокруг себя консолидацию.
Одновременно Ашот Гулян проводит областные визиты, раздает на местах партийные билеты, говорит об активизации и роли молодежи.
«По нашим сведениям, Ашот Гулян, сохраняя хорошие отношения со своими коллегами из Национального Собрания Армении, получил позитивные сигналы от властей Армении и неслучайно, что митинг Никола Пашиняна в Степанакерте вел именно Гулян, расположившись в центральной части сцены», - пишет газета.