ՌԴ-ն և ՀՀ-ն շարունակում են մնալ վստահելի ռազմավարական դաշնակիցներ. Մնացականյան
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ՀՀ-ում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքի ժամանակ անդրադարձավ ՀՀ արտաքին քաղաքական գերակայություններին:
«Հայաստանի համապարփակ անվտանգության և զարգացման օրակարգը սահմանում է մեր արտաքին քաղաքական գերակայությունները: ՌԴ-ն և ՀՀ-ն շարունակում են մնալ վստահելի ռազմավարական դաշնակիցներ: Մեզ Ռուսաստանի ժողովրդի հետ միավորում են ընդհանուր պատմությունը, մշակութային և մարդկային սերտ կապերը», - ասաց նախարարը:
Վերջինս նկատեց, որ դաշնակցային օրակարգը ծավալուն է՝ ներառելով ռազմաքաղաքական անվտանգության, էներգետիկ ենթակառուցվածքների զարգացման, առևտրային հարաբերությունների և այլ ուղղություններ:
«Հայաստանը կարևորում է ՀԱՊԿ և ԵԱՏՄ շրջանակներում ընթացող ինտեգրացիոն գործընթացները և բոլոր անդամ երկրների միասնական շահերի մշակումն ու հետապնդումը», - ասաց նախարարը:

Russia and Armenia continue being strategic allies, Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatsakanyan stated today at the meetings with heads of diplomatic representations in Armenia.
“The agenda of Armenia’s comprehensive security and development sets our foreign political priorities. Russia and Armenia continue being reliable strategic allies. We are connected with the Russian people with common history, close cultural and human ties,” the minister said.
He noted that the allied agenda is quite enhanced and includes military-political security, energy infrastructures development, trade relations and other directions.
“Armenia attaches significance to the integration processes in the sidelines of the CSTO and EAEU and the development and implementation of the joint goals of the member states,” the minister said.