«Լուսավոր Հայաստանը» հրաժարվել է մասնակցել տեսակապով Ամուլսարի փորձաքննության վերաբերյալ «ELARD»-ի հետ քննարկմանը
29/08/2019 16:56
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է, որ խմբակցությունը հրաժարվել է մասնակցել Սքայպով Ամուլսարի փորձաքննության վերաբերյալ «ELARD»-ի հետ քննարկմանը:
Հայտնի է, որ այսօր 16։00 վարչապետ Փաշինյանը պատրաստվում է տեսակապի միջոցով զրուցել «ELARD» ընկերության ներկայացուցիչների հետ՝ Ամուլսարի վերաբերյալ տրված եզրակացության մասին։
Մեզ ևս, որպես խորհրդարանական խմբակցություն, հրավիրել են մասնակցելու այդ խորհրդակցությանը, սակայն մենք որևէ ներկայացուցիչ չենք ուղարկելու, քանի որ չենք պատրաստվում մաս կազմել «ELARD»-ի թատրոնին և մենք այդ կազմակերպության կողմից տրված եզրակացությունը իսկզբանե ամբողջությամբ կասկածի տակ ենք դրել։
Այսպիսով, այդ ֆորմատով մեզ համար քննարկման ենթակա հարց չկա, և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը նպատակահարմար չի համարում իր մասնկացությունը որևէ հավելյալ քննարկման այդ կասկածելի ընկերության կասկածելի եզրակացության մասին», - գրել է նա։

«Светлая Армения» отказалась участвовать в онлайн обсуждении с компанией ELARD экспертизы по Амулсару
29/08/2019 17:38
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян сообщил на своей странице в Facebook, что фракция отказалась участвовать в обсуждении с ливанской компанией  ELARD экспертизы по Амулсару.
«Дорогие граждане,
Известно, что сегодня, в 16:00 премьер-министр Никол Пашинян собирается по видеосвязи побеседовать с представителями компании ELARD о предоставленном заключении по Амулсару.
Нас как парламентскую фракцию также пригласили принять участие в этом совещании, но мы не собираемся отправлять нашего представителя, поскольку не хотим быть частью спектакля ELARD и изначально полностью ставили под сомнение заключение, предоставленное этой организацией.
Таким образом, в таком формате для нас нет подлежащего обсуждению вопроса, и фракция "Светлая Армения" не считает целесообразным свое участие в каком-то дополнительном обсуждении о сомнительном заключении этой сомнительной компании», - написал Эдмон Марукян.