«Հրապարակ». Տիգրան Խաչատրյանը տխուր խոստովանություն է արել ՀՀ տնտեսության վիճակի մասին
«Երեկ հայ դիվանագետների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը տխուր խոստովանություն է արել մեր տնտեսության վիճակի մասին և հորդորել դիվանագետներին՝ ներդրողներ գտնել արտերկրում։
«Այսօր մենք մոտավորապես 15 անգամ զիջում ենք աշխարհի առաջին տեղերը զբաղեցնող երկրներին՝ 1 շնչի հաշվով ստեղծված եկամտի տեսանկյունից, ունենք 8 անգամ ավելի ցածր արտադրողականություն, քան Եվրոպայի ցանկացած միջին երկիր, առնվազն 2 անգամ ցածր արտադրողականություն, քան ԵԱՏՄ առաջատար պետությունները․․․ Գրեթե բոլոր ոլորտներում տնտեսության վիճակը նույնն է»,- ասել է նախարարը»:

«Грапарак»: Тигран Хачатрян сделал печальное признание о состоянии армянской экономики
Газета «Грапарак» пишет, что вчера во время встречи с армянскими дипломатами министр экономики Армении Тигран Хачатрян сделал печальное признание о состоянии армянской экономики и призвал дипломатов искать инвестиции за рубежом.
«С точки зрения дохода на душу населения сегодня мы приблизительно в 15 раз уступаем странам, занимающим лидирующие места, наша производительность в 8 раз ниже, чем в любой средней стране Европы, наша производительность как минимум в 2 раза меньше, чем в ведущих государства ЕАЭС… Практически во всех сферах аналогичное состояние экономики», - сказал министр.