Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ՝ Սևանա լճից բաց ենք թողել 45 միլիոն 616 հազար խորանարդ մետրով պակաս ջուր. Փաշինյան
30/08/2019 10:50
Ֆեյսբուքյան իր էջում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է Սևանա լճից ջրառի վերջին տվյալները:
«Ըստ այդմ՝ ս/թ օգոստոսի 26-ի դրությամբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ բաց ենք թողել 45 միլիոն 616 հազար խորանարդ մետրով պակաս ջուր:
Ամեն ինչ գնում է նրան, որ այս տարի Սևանից օրենքով նախատեսվածից ավել ջրառ չի իրականացվի և Սևանի մակարդակը տեսանելիորեն կսկսի բարձրանալ»:

По сравнению с аналогичным периодом прошлого года, из Севана отпущено на 45 миллионов 616 тысяч кубометров меньше воды – Никол Пашинян
30/08/2019 12:40
Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил на своей странице в Facebook последние данные о водозаборе из озера Севан.
«По состоянию на 26 августа, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, из Севана отпущено на 45 миллионов 616 тысяч кубометров меньше воды.
Все идет к тому, что в этом году из Севана не будет осуществляться водозабор больше предусмотренного законом, и уровень воды в озере начнет заметно подниматься», - написал Никол Пашинян.