Հայաստանին դեռ անհրաժեշտ է Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը. հայ ժողովուրդը դեռ դասեր ունի քաղելու. Արթուր Դանիելյան
07/09/2019 13:20
«Ադեկվադ» նորաստեղծ կուսակցության թիվ մեկ նպատակն է լինելու առաջնորդել այն հեղափոխությունը, որն անխուսափելի է, կուսակցության հիմնադիր համագումարից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց կուսակցության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը։
«Հեղափոխության համաշխարհային գործընթաց է լինելու, որի առաջամարտիկը պետք է լինեն հայկական պետությունները», - ասաց Դանիելյանը։
Նա նշեց, թե հեղափոխության համար տեխնիկական նախադրյալներ են պետք և դրանք կան։
«Այդ նախադրյալի անունն է սոցիալական ցանց։ Այն ընդլայնել է մարդկանց տեղեկատվություն ստանալու հնարավորությունը, բայց չի կարողացել ընդլայնել տեղեկատվական հոսքերը ընկալելու և մարսելու հնարավորությունը։ Այս հակասության արդյունքում տեղի է ունենալու հասարակարգի փոփոխություն», - նշեց կուսակցության նորընտիր նախագահը։
Դանիելյանի խոսքով՝ «Նիկոլ Փաշինյանի հեղափոխությունը խավարամիտների, ստրկամիտների ապստամբություն էր։ Բայց չկա չարիք՝ առաց բարիքի։ Նիկոլ Փաշինյանը եթե չլիներ, ես չեմ կարծում, որ Հայաստանը կունենար որևէ նախադրյալ առաջնորդելու գալիք համաշխարհային հեղափոխությունը»։

Правительство Никола Пашиняна пока необходимо Армении, армянскому народу еще нужно извлечь уроки – Артур Даниелян
07/09/2019 14:45
Первоочередная цель новой партии «Адеквад» – стать во главе той революцию, которая неизбежна, заявил сегодня после учредительного съезда партии журналистам ее председатель Артур Даниелян.
«Предстоит всемирный процесс революции, движущей силой которой должны стать армянские государства», - сказал Артур Даниелян.
Он отметил, что для революции необходимы технические предпосылки и они есть.
«Имя этой предпосылки – социальная сеть. Она расширила возможность людей получать информацию, но не смогла расширить возможность восприятия и переваривания  информационных потоков. В результате этого противоречия произойдет смена общественного строя», - отметил председатель новой партии.
По словам Артура Даниеляна, без зла нет добра и «если бы не было Никола Пашиняна, то вряд ли бы у Армении появилась какая-то предпосылка, встать во главе предстоящей революции».