Ակնկալել ենք. Մարուքյանը՝ Բաբաջանյանի ԼՀԿ-ն լքելու մասին (Տեսանյութ)
Սպասելի էր, որ Արման Բաբաջանյանի գործունեության որոշակի փոփոխություն պետք է լիներ, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք խմբակցությունը լքելու մասին Բաբաջանյանի հայտարարությունը սպասելի է եղել:
«Սպասելի է եղել, որ Բաբաջանյանի գործունեության որոշակի  փոփոխություն պետք է լինի՝ նրա վերջին շրջանի տարբերվող գործունեության հետ կապված: Ակնկալել ենք ու նա էլ իր հայտարարությամբ հանդես է եկել: Մենք նստաշրջան ենք սկսում, և ճիշտ կլինի, որ խմբակցությունը ցանկացած հարցում լինի միասնական: Սա քաղաքական խնդիր է, որևէ կերպ թույլ չեմ տա, որ տեղափոխեն անձնական դաշտ», - ասաց Մարուքյանը:
Նա նկատեց, որ ԼՀԿ-ն Բաբաջանյանին ակնկալում է մանդատի վերադարձ՝ նշելով, որ ցանկացած քաղաքական ուժ ձայներ է հավաքում իր ծրագրերի, իր գաղափարների և արած քարոզարշավի արդյունքում:
Մարուքյանը նշեց, որ Բաբաջանյանի հետ միայն մի անհամաձայնութուն է եղել ՍԴ հարցով՝ ընդգծելով, որ խմբակցություններում կա բազմակարծություն, բայց միևնույն ժամանակ կայացվում են որոշումներ, որոնք բոլորը կատարում են:

Bright Armenia faction expected some changes regarding lawmaker Arman Babajanyan, faction’s head Edmon Marukyan told the reporters today, asked whether Babajanyan’s decision was expected or not.
“We expected some changes regading Babajanyan agreed with different activity he started recently. We start a session and it will be right for the faction to be united. It is a political issue, I will not allow taking it to a personal field,” Marukyan said.
He noted that the faction expects Babajanyan to return his mandate, noting that each force gathers votes as a result of its programs, ideas and election campaign.
Marukyan said with Babajanyan they had one disagreement over Constitutional Court issue. The faction’s head said there may be different opinions in the faction but at the same time decisions are being made and followed.