Ամուլսարի հանքում շինարարական աշխատանքները մյուս տարվա ապրիլից շուտ չեն սկսվի. Վարչապետ
«Լիդիան» ընկերության ներկայացուցիչների պնդմամբ՝ Ամուլսարի հանքում շինարարական աշխատանքները մյուս տարվա ապրիլից շուտ չեն սկսվելու։ Մինչ այդ հնարավորութուն ունենք առանց լարվածության բոլորիս հարցերի պատասխանները ստանալ, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ այսօր հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ի դեմս կառավարության՝ դուք ունեք ներկայացուցիչ, որն աշխատում է թափանցիկ, փակ դռների հետևում թաքուն պայմանավորվածությունների չի գալիս, հետամուտ է հասարակության բարձրացրած հարցերին։ Եթե բոլոր հարցերին կլինեն պատասխաններ, կստեղծվեն երաշխիքներ, դա ուրիշ վիճակ է։ Բայց եթե մենք փորձարարական եղանակով, նաև ստուգումների արդյունքում տեսնեք, որ հանքի շահագործման անվտանգության բավարար երաշխիքներ չկան, սահմանված կարգով ժամանակ կտանք՝ թերությունները շտկելու։ Եթե թերությունները չշտկվեն, հանքը կփակվի», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը հավաստիրացրեց, որ Ամուլսարի հանքի հարցում կառավարությունը երբևէ կոռուպցիոն, ստվերային կամ ոչ սկզբունքային գործարքի չի գնա և չի անի մի քայլ, որը կհակասի հայ ժողովրդի շահերին։

Construction works in Amulsar not to launch earlier than April 2020
Representatives of Lydian company claim that the construction works in Amulsar mine will not launch earlier than in April 2020, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated in live video on Facebook, adding that till that time there is an opportunity to get answers to the existing questions without any tension.
“On behalf of the government you have a representative who works transparently, does not make any secret arrangements behind closed doors. If all the questions get answers, guarantees be created, quite another situation will be created, but if we see that there are no enough guarantees we will give time for eliminating the flaws, if the company does not do it the mine will be closed,” the prime minister said.
Pashinyan convinced that the government will never agree to a corrupted, shadow or non-principle deal in Amulsar issue that will contradict the interests of the Armenian people.