Կառավարության ծրագիրը տնտեսական հեղափոխությունից 100 կիլոմետր հեռու է. Գագիկ Ծառուկյան
Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը պնդում է, որ կառավարության գործողությունների ծրագիրը չի կարող տնտեսական հեղափոխություն իրականացնել։
«Կառավարության ներկայացրած ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չի կարող լինել։ Դուք գիտեք, որ հենց առաջին օրն եմ այդ մասին ասել։ Հիմա էլ նույն բանի տակ կարող եմ ստորագրել՝ կառավարության ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չէ և դրա արդյունքում տնտեսական հեղափոխություն չի կարող լինել», - այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Ծառուկյանը։
Հարցին, թե ինչո՞ւ չի կարող տնտեսական հեղափոխություն իրականացվել կառավարության ծրագրի միջոցով, պատգամավորը պատասխանեց. «Դե տղա ջան, ո՞նց ասեմ, դա ասենք թե, տնտեսական հեղափոխությունից 100 կիլոմետր հեռու է»։
Փոխարենը, ըստ Ծառուկյանի, տնտեսական հեղափոխություն հնարավոր է իրականացնել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ծրագրային դրույթների հիման վրա։

Программа правительства на 100 километров далека от экономической революции– Гагик Царукян
Руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян утверждает, что экономическая революция не может быть осуществлена по программе деятельности правительства.
«Представленная правительством программа не может быть программой экономической революции. Как вы знаете, я говорил об этом с первого дня и сейчас могу подписаться под этим – программа правительства не является программой экономической революции и в результате этой программы не может быть экономической революции», - заявил сегодня в парламенте журналистам Гагик Царукян.
На вопрос, почему экономическую революцию нельзя осуществить по программе правительства, депутат ответил: «Ну как вам объяснить, поскольку это, можно сказать, на 100 километров далеко от экономической революции».
Однако, по словам Гагика Царукяна, экономическую революцию можно осуществить на основе программных положений партии «Процветающая Армения».