«Թող միլիցեքը պատրաստվեն ճակատամարտի». Հայկ Բարսեղյանն՝ Ամուլսարի ապաշրջափակման մասին (Տեսանյութ)
«SOS» ծրագրի հեղինակ Հայկ Բարսեղյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց, թե պատրաստվում է գնալ Ամուլսար և շրջափակել հանքավայր տանող ճանապարհը՝ նույնը կոչ անելով նաև մյուս մտահոգ քաղաքացիներին։
«Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում խնդրեց Ջերմուկի բնակիչներից ապաշրջափակել Ամուլսարի հանքավայր տանող բոլոր ճանապարհները։ Խոսքս ուղղում եմ այն մարդկանց, ովքեր սրտացավ են այս թեմայի շուրջ։ Ամուլսարը չի պատկանում Ջերմուկի ժողովրդին, Ամուլսարը պատկանում է ցանկացած հայի, ով համարում է, որ Հայաստանի բնությունն ու լեռնաշխարհն իրենն է։ Դա նշանակում է, որ մենք՝ որպես սրտացավ մարդիկ, պետք է թողնենք մեր անելիքը և գնանք Ամուլսար, որպեսզի շարունակենք շրջափակած պահել Ամուլսարի տարածքը և Նիկոլին բացատրենք, որ Ամուլսարը չի պատկանում ջերմուկցուն կամ գարհայքցուն, այն բոլորիս է պատկանում», - ասաց նա։
Հայկ Բարսեղյանն ուղիղ եթերի հետևորդներին առաջարկեց մեթոդներ գտնել, որոնցով հնարավոր կլինի գումար հայթայթել, որպեսզի լուծեն Ամուլսարը շրջափակման մեջ պահողների սննդի խնդիրը։
«Եթե մինչև այս ջերմուկցիներն են պաշտպանել Ամուլսարի տարածքը, սրանից հետո պաշտպանելու ենք մենք։ Ես պատրաստ եմ ամեն ինչ թողնել և գնալ Ամուլսար։ Թող միլիցեքը պատրաստվեն ճակատամարտի», - նշեց Հայկ Բարսեղյանը։

Пусть милиционеры готовятся к битве – Айк Барсегян о разблокировании Амулсара
Автор программы «SOS» Айк Барсегян заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook, что собирается поехать в Амулсар и заблокировать ведущие к руднику дороги, призвав последовать своему примеру также других обеспокоенных граждан.
«Никол Пашинян в прямом эфире в Facebook попросил жителей Джермука разблокировать все ведущие к Амулсарскому руднику дороги. Обращаюсь к тем людям, которые обеспокоены этой темой. Амулсар принадлежит не только жителям Джермука, но и любому армянину, кто считает своей природу и горы Армении. Это значит, что мы, как сердобольные люди, должны отложить в сторону все свои дела и поехать к горе Амулсар, чтобы продолжать держать в блокаде территорию Амулсара и объяснить Николу, что Амулсар принадлежит не только жителям Джермука или Горайка, а всем нам», - сказал он.
Айк Барсегян предложил найти способ сбора средств для решения проблем с питанием тех, кто будет держать в блокаде Амулсар.
«Если до сих пор территорию Амулсара защищали жители Джермука, то после этого мы будем защищать ее. Я готов все оставить и поехать туда. Пусть милиционеры готовятся  к битве», - заявил Айк Барсегян.