Մեր խմբակցությունում տարաձայնություններ չեն կարող ի հայտ գալ, կարող են տարբեր կարծիքներ լինել. Պապոյանը՝ Ամուլսարի մասին. Տեսանյութ
10/09/2019 15:50
Ամուլսարի հարցով խմբակցությունն աջակցում է վարչապետին, Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը։
«Մեր խմբակցությունում տարաձայնություններ չեն կարող ի հայտ գալ, կարող են տարբեր կարծիքներ լինել, որոնց արդյունքում հանգում ենք ճշմարտությանը: Այս հարցում էլ է եղել կարծիքների բախում և խմբակցությունն աջակցում է վարչապետին», - ասաց Պապոյանը:
Նա ընդգծեց, որ կարևոր է ՀՀ բոլոր շահերը հաշվի առնել ու տեսնել, թե որն է գերակշռող.
«Իմ ներքին համոզմամբ՝ այն տնտեսական ռիսկերը, որոնք կարող էին առաջանալ, անհամեմատ ավելի մեծ էին և անհամեմատ ավելի վատ հետևանքներ էին ունենալու ՀՀ և ՀՀ քաղաքացու, նրա կենսամակարդակի, նրա անվտանգության համար, քան թե կառավարելի բանապահպանական ռիսկերը», - ասաց Պապոյանը:
Նա նկատեց, որ դեմ է հանքերը փակելուն, փոխարենը դրանք պետք է ունենան բարձր ստանդարտներ.
«Երբ կգա մի օր, որ մեր տնտեսությունը կհասնի մի մակարդակի, որ հանքերից ստացվող եկամուտներն այլևս պետք չեն լինելու, կմտածենք այդ մասին, բայց հիմա դրանք մեզ պետք են»:

В нашей фракции не может быть разногласий, могут быть различные мнения – Геворк Папоян об эксплуатации Амулсарского рудника
10/09/2019 16:42
Фракция «Мой шаг» поддерживает премьер-министра Армении в вопросе эксплуатации  Амулсарского рудника, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am депутат фракции «Мой шаг» Геворк Папоян.
«В нашей фракции не может быть разногласий, могут быть различные мнения, в результате столкновения которых мы приходим к правильному заключению. В этом вопросе также произошло столкновение мнений, и фракция поддерживает премьер-министра», - сказал он.
Депутат подчеркнул, что важно учитывать все интересы Армении и взвесить, какие интересы преобладают.
«По моему внутреннему убеждению, те экономические риски, которые могли возникнуть, значительно больше и могли иметь несравнимо большие последствия для Армении и ее граждан, уровень их жизни и безопасность, чем управляемые риски», - сказал Геворк Папоян.
Он отметил, что выступает против закрытия рудников, вместо этого они должны действовать высокие стандарты.
«Если когда-нибудь наступит день и наша экономика достигнет уровня, когда получаемые от разработки рудников доходы больше не будут нужны, мы подумаем об этом, но сейчас рудники нужны нам».