Ամուլսարի հանքի հարցում ջերմուկցիները հաստատակամ են իրենց համոզմունքների մեջ. Ռուբեն Մելիքյան
Քանի որ գործող իշխանությունները շատ անկանխատեսելի են, կորցրել եմ նրանց գործողությունները կանխատեսելու հույսը։ Հետևաբար կդժվարանամ Ամուլսարի հետագա զրագացումների շուրջ որևէ դատողություն անել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը, որն ավելի վաղ ֆեյսբուքի իր էջում գրառում էր կատարել՝ խոստանալով ջերմուկցիների նկատմամբ ուժի կիրառման դեպքում կանգնել Ամուլսարի «պոստերում»։
«Իշխանությունները մի օր մի բան են ասում, մի օր՝ ուրիշ բան։ Ամեն դեպքում, հույս ունեմ, որ կգտնվի Հայաստանի պետական շահն առավելագույնս հաշվի առնող լուծում», - ասաց նա։
Հարցին՝ արդյոք կապի մեջ է ջերմուկցիների հետ և ինչ նորություններ կան տեղից, Ռուբեն Մելիքյանը պատասխանեց, որ թեև տեղաբնակների հետ ամենօրյա կապ չի պաշտպանում, սակայն իր ընկալմամբ՝ ջերմուկցիները հաստատակամ են իրենց համոզմունքների մեջ, այն է՝ թույլ չտալ, որ Ամուլսարը շահագործվի որպես հանքավայր։

В вопросе Амулсарского рудника жители Джермука непоколебимы в своих убеждениях – Рубен Меликян
«Поскольку действующие власти крайне непредсказуемы, я потерял надежду прогнозировать их действия. Следовательно, затрудняюсь делать какие-либо суждения о дальнейших развитиях вокруг Амулсарского рудника», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян, который ранее сделал публикацию на своей странице в Facebook, пообещав в случае применения силы к жителям Джермука находиться на «посту» Амулсара.
«Власти один день говорят одно, а на следующий день – другое. Во всех случаях, я надеюсь, что будет найдено решение, максимально учитывающее государственный интерес Армении», - сказал Рубен Меликян.
На вопрос, поддерживает ли он связь с жителями Джермука и какие новости есть оттуда, Рубен Меликян ответил, что хотя и не находится в ежедневной связи с местными жителями, однако, на его взгляд, жители Джермука непоколебимы в своих убеждениях, в частности, не допустить разработки рудника на горе Амуслар.