Եթե հասարակության համար մեր բացատրությունները լինեն անընդունելի, կարելի է նախաձեռնել անվստահություն իշխանությունների նկատմամբ. Աղազարյան (Տեսանյութ)
11/09/2019 13:07
Որևէ շեղման դեպքում մենք հնարավորություն կունենանք կասեցնելու հանքի շահագործումը, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը:
«Եթե ջերմուկցիներին կամ հասարակության լայն շրջանակների համար մեր բացատրությունները լինեն անընդունելի, ապա կա շատ հանգիստ, շատ հասարակ լուծում. կարելի է նախաձեռնել անվստահություն իշխանությունների նկատմամբ, անցկացնել հանրաքվե և ըստ այդմ անել հաջորդ քայլերը», - նշեց պատգամավորը:
Նրա խոսքով, եթե հանրաքվեն տա արդյունք, որ հասարակության մեծամասնությունը չի վստահում իշխանություններին, ապա կանցկացվեն նոր արտահերթ ընտրություններ, «որտեղ մեր թիմը նորից հանդես կգա այն տեսակետներով, որը ունեցել է և կհայտնվեն թիմեր, որոնք կասեն հստակ, որ մենք կգանք և Ամուլսարը կփակենք, և այդ ժամանակ ժողովուրդը իր ընտրությունը կկատարի»:

People are free to express non-confidence to authorities in Amulsar issue, initiate referendum: lawmaker
11/09/2019 13:15
In case of any diversions we have an opportunity to suspend the exploitation of the mine, My Step lawmaker Hovik Aghazaryan told the reporters today.
“If our explanations are unacceptable for residents of Jermuk or other wider circles of the society there is a very simple, calm solution like declaring non-confidence to the authorities, conduction of referendum,” the lawmaker said.
He said if the referendum gives result and the majority of the people express their non-confidence to the authorities new snap elections may be conducted.
“During campaign our team will again present its viewpoints it had and teams will appear who will clearly say that we will come and close Amulsar. That time people will make their choice,” the lawmaker said.