Եթե հասարակության համար մեր բացատրությունները լինեն անընդունելի, կարելի է նախաձեռնել անվստահություն իշխանությունների նկատմամբ. Աղազարյան (Տեսանյութ)
11/09/2019 13:07
Որևէ շեղման դեպքում մենք հնարավորություն կունենանք կասեցնելու հանքի շահագործումը, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը:
«Եթե ջերմուկցիներին կամ հասարակության լայն շրջանակների համար մեր բացատրությունները լինեն անընդունելի, ապա կա շատ հանգիստ, շատ հասարակ լուծում. կարելի է նախաձեռնել անվստահություն իշխանությունների նկատմամբ, անցկացնել հանրաքվե և ըստ այդմ անել հաջորդ քայլերը», - նշեց պատգամավորը:
Նրա խոսքով, եթե հանրաքվեն տա արդյունք, որ հասարակության մեծամասնությունը չի վստահում իշխանություններին, ապա կանցկացվեն նոր արտահերթ ընտրություններ, «որտեղ մեր թիմը նորից հանդես կգա այն տեսակետներով, որը ունեցել է և կհայտնվեն թիմեր, որոնք կասեն հստակ, որ մենք կգանք և Ամուլսարը կփակենք, և այդ ժամանակ ժողովուրդը իր ընտրությունը կկատարի»:

Если наши объяснения неприемлемы для общества, можно инициировать вотум недоверия властям – Овик Агазарян (Видео)
11/09/2019 13:54
В случае какого-либо отклонения у нас будет возможность приостановить эксплуатацию Амулсарского рудника, заявил сегодня журналистам депутат парламента от фракции «Мой шаг» Овик Агазарян.
«Если наши объяснения будут неприемлемы для жителей Джермука и широких слоев общества, то есть очень простое, очень спокойное решение: можно инициировать  вынесение вотума недоверия властям, провести референдум и потом сделать следующий шаг», - сказал он.
По его словам, если в результате референдума выяснится, что большинство населения не доверяет властям, то будут проведены новые внеочередные выборы, на которых «наша команда снова выступит с той же позицией, которую имела, и появятся команды, которые четко скажут, что придут и закроют рудник, и тогда наш народ может сделать свой выбор».