Չեմ կիսում Ժիրայր Սեֆիլյանի տեսակետը, որ հաջորդ տարի պետք է լինեն ԱԺ արտահերթ ընտրություններ. Աղազարյան (Տեսանյութ)
11/09/2019 13:18
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը համամիտ չէ «Սասնա Ծռեր» կուսակցության ղեկավար Ժիրայր Սեֆիլյանի այն հայտարարության հետ, որ որոշ արտաքին ուժեր ազդում են ՀՀ խորհրդարանի կազմի վրա։
«Ես համաձայն չեմ այդ տեսակետի հետ, որովհետև սկսած հեղափոխության հենց առաջին վայրկյաններից, նախապատրաստական պահերից՝ ես եղել եմ ակնունքներում։ Վստահեցնում եմ, որ ոչ մի արտաքին ուժ չկա։ Դրանով է պայմանավորված նաև հեղափոխության հաղթանակը, որովհետև ժողովուրդը վստահությամբ լցվեց այն քաղաքական թիմի նկատմամբ, որն ինքն էր ամեն ինչ կազմակերպում և որևէ ուժի ազդեցության տակ չէր։ Այդ անհանգստությունը չկա, հետևաբար չեմ կիսում Ժիրայր Սեֆիլյանի տեսակետը, որ հաջորդ տարի պետք է լինեն ԱԺ արտահերթ ընտրություններ», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում այսօր ասաց պատգամավորը։
Անդրադառնալով Փաշինյան-Սեֆիլյան հանդիպմանը՝ Հովիկ Աղազարյանը նշեց, որ չի կարող խորքային գնահատական տալ։
«Հանդիպումը կայացել է։ Վարչապետը, երևի, դրա անհրաժեշտությունը գտել է։ Այդտեղ սարսափելի ոչ մի բան չեմ տեսնում», - նշեց խորհրդարանականը։

My Step faction lawmaker does not share Zhirayr Sefilyan’s viewpoint about snap parliamentary elections in Armenia in 2020
11/09/2019 13:25
My Step faction lawmaker Hovik Aghazaryan does not share the viewpoint of Sasna Tsrer party leader Zhirayr Sefilyan that certain foreign forces influence the Armenian parliament.
“I do not agree with this viewpoint as from the very first seconds of the revolution, from its preparation moments I was there, in the springs. I convince that there is no foreign force and the victory is agreed with it. People trusted the political team which organizes everything on its own and is not subjected to any force,” he said, adding that he neither shares Sefilyan’s viewpoint about snap parliamentary elections next year.
Referring to Pashinyan-Sefilyan meeting, the lawmaker said that he cannot give any deep assessment to it.
“The meeting has already taken place. More probably, the prime minister found it necessary to meet him. I do not see any terrible thing in it,” the parliamentarian said.