Կառավարությունն ավելի քան 35 միլիոն է նախատեսել Անկախության հռչակման 28-րդ տարեդարձը նշելու համար
Կառավարությունը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմին գումար կհատկացնի Անկախության հռչակման 28-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումների կազմակերպման նպատակով։
ՀՀ 2019 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմին 2019 թվականի ինն ամսում կհատկացվի 35 միլիոն 950 հազար դրամ։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 21-ի Անկախության տոնակատարություններն այս տարի նշվելու են Գյումրիում։
«Սեպտեմբերի 21-ին բոլորով գնում ենք Գյումրի. հիշեցնեմ, որ այս տարվանից մեկնարկում ենք Անկախության տոնակատարությունների գլխավոր միջոցառումը մարզերում անելու գործընթացը: Առաջին նման միջոցառումը տեղի կունենա ս/թ սեպտեմբերի 21-ին Գյումրիում»,-հայտարարել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Սեպտեմբերի 21-ին Անկախությանը նվիրված տոնական միջոցառումներ են նախատեսվում նաև Երևանում և մարզերում:

Правительство предусмотрело более 35 млн. драмов на празднование 28-ой годовщины провозглашения независимости Армении
11/09/2019 16:09
Правительство Армении предоставит Аппарату премьер-министра Армении финансовые  средства для организации мероприятий, посвященных 28-ой годовщине провозглашения независимости республики.
За счет предусмотренного госбюджетом 2019 года резервного фонда правительства Аппарату премьер-министра Армении будет выделено за девять месяцев 2019 года 35 млн. 950 тысяч драмов.
Напомним, День независимости Республики Армения 21 сентября будет отмечаться в этом году в Гюмри.
«21 сентября мы все едем в Гюмри: напомню, что с этого года мы начинаем процесс празднования главного мероприятия по случаю Дня независимости в областях. Первое такое мероприятие состоится в 21 сентября в Гюмри», -  сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Никол Пашинян, отметив, что праздничные мероприятия по случаю  Дня независимости предусмотрены также в Ереване и областях.