Չենք կարող հիասթափեցնել քաղաքացիներին այն բանում, ինչ չենք խոստացել. ԱԺ նախագահը՝ Քոչարյանին ազատ արձակելու մասին
12/09/2019 17:47
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանից լրագրողներն այսօր հետաքրքվեցին, թե ի՞նչ է պատրաստվում անել իշխանությունը, եթե ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ազատ արձակվի ու նրա հանդեպ քրեական հետապնդումը կասեցվի.
«Եթե դատարանը որոշի ազատ արձակել Ռոբերտ Քոչարյանին կամ այլ մեղադրյալի, մեր իշխանության պատասխանն այդտեղ չկա, բայց մենք չենք կարող հիասթափեցնել քաղաքացիներին այն բանում, ինչ չենք խոստացել մարդկանց: Մենք չենք խոստացել վերցնել, որևէ ցուցակով ձերբակալել մարդկանց», - ասաց Միրզոյանը:
Դիտարկմանը, թե իշխանությունը խոստացել է բացահայտել Մարտի 1-ը, Միրզոյանն ասաց, որ այդ գործը քննվում է դատարանում ու իրենք չեն կարող կանխավարկածներով առաջնորդվել ու հայտարարել, որ դատարանն անարդար է:

Мы не можем разочаровать граждан в том, чего не обещали – Арарат Мирзоян об освобождении Роберта Кочаряна
12/09/2019 18:24
Сегодня в парламенте журналисты поинтересовались у спикера Национального Собрания Арараиа Мирзояна, что собирается сделать власть, если второй президент Армении Роберт Кочарян будет освобожден и уголовное преследование в его отношении будет прекращено.
«Если суд примет решение освободить Роберта Кочаряна или другого обвиняемого, здесь нет ответа нашей власти, но мы не можем разочаровать наших граждан в чем-то, чего не обещали людям. Мы не обещали взять и арестовать людей по какому-то списку», - сказал Арарат Мирзоян.
На замечание о том, что власти обещали разоблачить 1 марта, Арарат Мирзоян сказал, что это дело рассматривается в суде, и они не могут руководствоваться какими-то версиями и объявлять о том, что суд несправедлив.