Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստից հետո ոստիկանությունը բերման  ենթարկեց Արամ Հարությունյանին. Տեսանյութ
12/09/2019 18:07
Քոչարյանի և մյուսների գործով նիստից հետո ոստիկանությունը բերման ենթարկեց Արամ Հարությունյանին. Տեսանյութ
Շենգավիթի դատարանում ավարտվեց Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։ Դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ։
Նիստի ավարտից հետո իրավիճակը դատարանի բակում լարված էր։  Ոստիկանությունը բերման ենթարկեց «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանին։
Ոստիկանությունը բերման ենթարկեց նաև Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներից ևս մի քանի երիտասարդի։
Քաղաքացիներից մեկի ինքնազգացողությունը վատացավ, վերջինիս շտապօգնության մեքենայով տեղափոխեցին հիվանդանոց։

Полиция подвергла приводу Арама Арутюняна после судебного заседания по делу Роберта Кочаряна и других
12/09/2019 18:35
В суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите) заершилось судебное заседание по уголовному делу экс-президента Армении Роберта Кочаряна и других высокопоставленных чиновников.
Председательствующий судья Анна Данибекян удалилась в совещательную комнату.
После завершения заседания во дворе суда создалась напряженная ситуация. Полиция подвергла приводу председателя партии «Национальное согласие» Арама Арутюняна.