Մարզահամերգային համալիրում ռեստորան կհիմնվի
Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ռեստորանային համալիր կհիմնվի, նման որոշում կայացվեց կառավարության այսօրվա նիստում:
Մարզահամալիրի մարզամշակութային կենտրոնի 1-ին հարկից 246.6 քառ.մետր և 9-րդ հարկից 529.4 քառ.մետր մակերեսով տարածքը 10 տարի ժամկետով վարձակալության կհանձնվի «Հայր և որդի Երեմյաններ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը:
Նշվում է, որ վարձակալության տրամադրվող տարածքի ամսական վարձավճարը կազմում է 3 000 000 ՀՀ դրամ, որի 20%-ն ուղղվում է Կազմակերպության բյուջե, իսկ մնացած 80%-ը՝ ՀՀ պետական բյուջե:
Ընկերությունը պարտավորվում է սույն որոշման համաձայն կնքված վարձակալության պայմանագիրն ուժի մեջ մտնելուց հետո 6 ամսվա ընթացքում կատարել 356 մլն. ՀՀ դրամի անբաժանելի և բաժանելի ներդրումներ, իսկ մեկ տարվա ընթացքում ստեղծել առնվազն 40 աշխատատեղ՝ համաձայն իր կողմից ներկայացված ներդրումային ծրագրի:
Սահմանված ժամկետում նախատեսված ներդրումները 50 կամ ավելի տոկոսով կատարելու, սակայն ամբողջությամբ չկատարելու դեպքում, ընկերությունը 2 ամսվա ընթացքում պարտավոր է կատարել նախատեսված և չկատարած ներդրումներն ամբողջությամբ` միաժամանակ Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե վճարելով տուգանք՝ չկատարած ներդրումների գումարի 15 % չափով:

В СКК имени Карена Демирчяна откроют ресторанный комплекс
В Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна будет создан ресторанный комплекс, решение об этом принято сегодня на заседании правительства Армении.
Обществу с ограниченной ответственностью «Отец и сыновья Еремяны» будет предоставлена в аренду на 10 лет территория на первом этаже площадью 246.6 кв метров и на 9 этаже площадью 529.4 кв метров.
Отмечается также, что ежемесячная плата за аренду территории составляет 3 000 000 драмов, 20% этой суммы будут направлены в бюджет организации, а остальные 80%п – в государственный бюджет Армении.
Согласно представленной инвестиционной программе, компания в течение 6 месяцев после вступления в силу заключенного договора собирается осуществить инвестиции на  356  млн. драмов, а в течение года создать как минимум 40 рабочих мест.
В случае выполнения в установленный срок инвестиций на 50% или более процентов, но невыполнения полностью, компания обязана в течение 2 месяцев полностью выполнить предусмотренные и невыполненные инвестиции, одновременно уплатив в бюджет Армении штраф в размере 15% от невыполненных инвестиций.