Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները համաձայնել են հանդիպել
Սեպտեմբերի վերջին մեկնարկելու է ՄԱԿ գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ գագաթաժողովը, որին կմասնակցի նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Բավական հագեցած օրակարգ է։ Նախատեսված են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ եռակողմ հանդիպումներ», - այսօր ԱԳՆ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Հարցին, թե հնարավոր է, որ գագաթաժողովին հանդիպում տեղի ունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների միջև, Աննա Նաղդալյանն արձագանքեց.
«Համանախագահների կողմից եղել է հանդիպում կազմակերպելու առաջարկ։ Կողմերը հանաձայնել են։ Իսկ թե որտեղ և ինչ ժամկետներում կլինի հանդիպումը, կհայտարարվի համաձայնեցված կարգով»։

Министры иностранных дел Армении и Азербайджана согласились встретиться
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян примет участие в работе 74-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН, которая состоится в конце сентября в Нью-Йорке.
«Повестка довольно насыщенная. Запланированы как двусторонние, так и трехсторонние встречи», - заявила сегодня в ходе брифинга пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
На вопрос, предусматривается ли в ходе саммита встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана, Анна Нагдалян ответила:
«От сопредседателей МГ ОБСЕ поступило предложение организовать встречу. Стороны согласились. Что касается того, где и когда, то об этом будет объявлено в согласованном порядке».