Փաշինյանը շնորհավորել է Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո Դմիտրի Անատոլիի,
Թույլ տվեք Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորել Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական բարձրագույն պաշտոններում Ձեր բազմամյա գործունեությունը մեծ հարգանք է վայելում ողջ աշխարհում և մասնավորապես, Հայաստանում: Ձեր հարուստ փորձը՝ որպես ղեկավար և քաղաքական գործիչ, մեծապես պահանջված է ոչ միայն մեր երկրների միջև ռազմավարական հարաբերությունների զարգացման գործում, այլև ողջ եվրասիական տարածքում:
Մեծ հարգանքով վերահաստատում եմ բարեկամական երկխոսությունը և համատեղ աշխատանքը շարունակելու և ամրապնդելու մեր պատրաստակամությունը՝ ի բարօրություն Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների:
Հարգելի Դմիտրի Անատոլիի, սրտանց մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, անձնական երջանկություն և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян поздравил Дмитрия Медведева с днём рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства России Дмитрию Медведев по случаю его дня рождения, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Многоуважаемый Дмитрий Анатольевич,
Позвольте от имени правительства Республики Армения и лично от моего имени поздравить Вас по случаю дня рождения.
Ваша многолетняя деятельность на высших государственных должностях пользуется большим уважением во всем мире и, в частности, в Армении. Ваш богатый опыт, в качестве руководителя и политического деятеля, востребован не только в деле развития стратегических отношений между нашими странами, но и на Евразийском пространстве.
С большим уважением подтверждаю дружественный диалог и нашу готовность продолжать и укреплять нашу совместную работу на благо народов России и Армении.
Уважаемый Дмитрий Анатольевич,
Сердечно желаю Вам крепкого здоровья, личного счастья и благосостояния», - говорится  в послании премьер-министра Армении.