«Փաստ». Փաշինյանը մտավախություն ունի, որ Էդգար Առաքելյանի նման հնարավոր է նոր անակնկալներ լինեն
«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ տեղի ունեցած «Իմ քայլը» խմբակցության փակ նիստի ժամանակ իշխանական պատգամավորներն անընդհատ բարձրաձայնել են, որ հնարավոր չէ շրջանցել երկրում ստեղծված էսկալացիոն իրավիճակը և պետք է քայլեր ձեռնարկել այն մեղմելու համար։
Պատգամավորներին նախապես զգուշացվել է, որ լրագրողների հետ շփվելիս հանկարծ «լյապեր» չտան և հնարավոր բոլոր տարբերակներով շրջանցեն քաղաքական «ծանր» հարցերը՝ Ամուլսար, Ստամբուլյան կոնվենցիա, Քոչարյանի գործ և այլն։ Նախօրոք բաժանվել են այն հարցերը, որոնք պետք է տրվեն կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ և ողջ քառօրյայի ընթացքում, անգամ հայտարարությունների տեքստերի ընդհանուր ուրվագծերն են ուղարկվել գործադիրի աշխատակազմից, որպեսզի իշխանական «գծից» դուրս ոչ մի կիքս չգնա։
Տեղեկություններ կան, որ Փաշինյանը մտավախություն ունի, որ Էդգար Առաքելյանի նման հնարավոր է նոր անակնկալներ լինեն, և փորձում է օգտագործել բոլոր տարբերակները՝ իր թիմում «կառուցողական միջավայր» ստեղծելու համար։
Սակայն բոլոր պատգամավորները չէ, որ կարողանում են խուսափել այդ «լյապերից»: Մասնավորաբար, այդպիսի մի հարցազրույց նախօրեին տվել էր Հովիկ Աղազարյանը՝ դատավորների հետ կապված, ինչը, մեր աղբյուրների պնդմամբ, լուրջ քննարկման պատճառ է դարձել խմբակցությունում»:

«Паст»: Пашинян обеспокоен возможностью сюрпризов во фракции «Мой шаг»
Газета «Паст» пишет, что в ходе состоявшегося несколько дней назад закрытого заседания фракции «Мой шаг» депутаты правящего блока постоянно заявляли о том, что невозможно игнорировать создавшуюся в стране напряженную ситуацию и нужно предпринять шаги для ее смягчения.
Депутатов заранее предупредили, чтобы при общении с журналистами не допускали «ляпов» и всеми возможными путями обходили «сложные» политические вопросы – Амулсар, Стамбульскую конвенцию, дело Кочаряна и т.д. Предварительно были розданы те вопросы, которые должны быть заданы во время вопросов и ответов в парламенте членам правительства и в течение четырехдневных заседаний, из аппарата правительства были отправлены даже общие очертания текстов заявлений, чтобы никто не допустил «киксов» от политической линии.
Есть сведения, что Пашиняна обеспокоен тем, что возможны такие же сюрпризы, как в случае Эдгара Аракеляна, и пытается использовать все варианты для создания «конструктивной атмосферы» в своей команде.
«Однако не всем депутатам удается избежать этих "ляпов". В частности, такое интервью накануне дал Овик Агазарян в связи с судьями, что по утверждению наших источников стало причиной серьезного обсуждения во фракции», - отмечает издание.