«Հրապարակ». Հերթը հասավ Երեվանի փոխքաղաքապետին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դատախազությունում հարուցված մի քրեական գործի շրջանակներում առաջիկայում հարցաքննության կհրավիրվի Երևանի քաղաքապետի նախկին տեղակալ Վահե Նիկոյանը։
Դեռևս օգոստոսին ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ հայտնելով, որ «Փարքինգ սիթի սերվիս» ընկերության ավելի քան 700 մլն դրամի չափով փոխառության պարտավորությունն անհիմն մարվել է Երևանի համայնքային բյուջեի հաշվին։ Բացի այդ, պարզվել է, որ «Փարքինգ սիթի սերվիս» ընկերության պաշտոնատար անձինք, օգտագործելով իրենց պաշտոնեական դիրքը, «2017-2018 թթ. և 2019 թվականի 1-ին եռամսյակի ընթացքում ընկերության աշխատակիցների դրույքաչափերի սխալ հաշվարկման արդյունքում վերջիններիս աշխատավարձերի հավելագրումներ կատարելու, տրանսպորտային միջոցներն առանց վերանորոգելու այդ նպատակով գումարներ դուրս գրելու և փաստացի չշահագործվող ավտոմեքենաներին հատկացված վառելիքի համար գումարներ փոխանցելու միջոցով, յուրացման եղանակով հափշտակել են ընդհանուր 20 մլն 714 հազար 515 ՀՀ դրամ:
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրօր․ 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով»: Ըստ տեղեկությունների՝ գործով անցնում է Վահե Նիկոյանը, ում կուրացիայի տակ են եղել այդ գործընթացները։ Սակայն Նիկոյանի հետ կապ հաստատել չհաջողվեց, «բաժանորդն  անհասանելի» էր»:

«Грапарак»: Очередь дошла до вице-мэра Еревана
Газета «Грапарак» пишет, что в рамках одного из возбужденных в генеральной прокуратуре уголовных дел в ближайшее время на допрос будет вызван бывший вице-мэр Еревана Ваге Никоян.
«Еще в августе генеральная прокуратура Армении распространила сообщение о том, что обязательство компании "Паркинг сити сервис" по займу в размере более 700 млн. драмов было необоснованно погашено за счет общинного бюджета Еревана.
Кроме того, выяснилось, что должностные лица компании "Паркинг сити сервис", используя служебное положение, в течение 2017-2018гг. и в первом квартале 2019 года    путем неправильного расчета зарплаты сотрудников и приписок, выписав денежные средства на ремонт транспортных средств и перечислив деньги за топливо, присвоили в общей сложности 20 млн. 714 тысяч 515 драмов.
Возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст.308и п.1 ч.3 ст.179 Уголовного кодекса Армении. Согласно сведениям, по этому делу проходит Ваге Никоян, который в свое время курировал эти процессы. Однако с Никояном не удалось связаться, поскольку он был «вне зоны досягаемости».