Հոկտեմբերի 1-ին Իրանի նախագահին սպասում ենք Երևանում. Փաշինյան
Հոկտեմբերի 1-ին Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին սպասում ենք Երևանում, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Պայմանավորվածությունների իրագործումը որոշակիորոն կապած է Իրանի շուրջ առկա աշխարհաքաղաքական իրավիճակի հետ։ Կոնկրետ պատժամիջոցներ են գործում, որոնք որոշակի խոչընդոտներ են ստեղծում։ Այս ընթացքում մի քանի փոխադարձ այցելություններ են եղել։ Մենք աշխատում ենք մեր պայմանավորվածությունները կյանքի կոչելու ուղղությամբ», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, որ որոշակի պայմանավորվածություններ արդեն իսկ կյանքի են կոչվել, որոշներն էլ կյանքի կոչվելու փուլում են։
«Ամեն ինչ կախված է միջազգային կոնյուկտուրայից, որովհետև մենք հասկանում ենք, որ դրա հետ կապված շատ մեծ պրոբլեմներ կան», - ընդգծեց ՀՀ վարչապետը։

President of Iran expected in Yerevan on October 1: Pashinyan
President of Iran Hassan Rouhani is expected in Yerevan on October 1, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at a press conference on Monday.
“The implementation of arrangements depends on geo-political situation created over Iran. Concrete sanctions are acting which create certain impediments. During this period few reciprocal visits have taken place. We are working to bring into life our arrangements,” the head of the government said.
He stressed certain arrangements have already been brought into life and the rest are in the phase of implementation.
“Everything depends on international conjuncture as we understand that there are many big problems agreed with it,” the prime minister stressed.