Գալիս եմ եզրակացության, որ Սաշիկն էդ ընտանիքի ամենաանմեղ դեմքն ա. Նիկոլ Փաշինյան
Հնարավոր չէ, որ Հայաստանը հետ կանգնի բանկային գաղտնիքի վերաբերյալ օրենքի փոփոխությունից և այն Ազգային ժողով չուղարկի, այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բոլոր նրանք, ովքեր այս որոշման հետ կապված ուղղակի աղմուկ են բարձրացնում, այդ աղմուկը բարձրացնելու հիմքեր չունեն։ Ես չեմ պատկերացնում, որ կոռուպցիայի դեմ կիսապայքար պետք է լինի։ Կոռուպցիայի դեմ պետք է լինի լիարժեք պայքար։ Մյուս կողմից էլ հանրությունն ասում է, թե բա թալանածը ինչի չեք հետ բերում, ճիշտ է ասում։ Հետ բերում ենք, բայց ինչի բավարար տեմպերով հետ չենք բերում, որովհետև բազմաթիվ սահմանափակումներ կան, որ չկարողանանք հասանելիություն ունենալ և ամբողջական պատկեր տեսնել։ Ասում էին, բա Սաշիկի փողերն ուր ա, որի մասին ասում էինք, չնայած, էս վերջերս, իրադարձություններ են ի հայտ գալիս, որ, ես գալիս եմ եզրակացության, որ Սաշիկն էդ ընտանիքի ամենաանմեղ դեմքն ա», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ևս մեկ անգամ նշեց, թե պետք չէ աղմուկ բարձրացնել, քանի որ այդ օրենքն ընդունվելու է և կոռումպացված փողերը մինչև վերջ հետ են բերվելու ՀՀ պետական բյուջե։

Никол Пагшинян: Я прихожу к выводу, что Сашик – самый невинный человек в этой семье
Невозможно, чтобы Армения отказалась от поправок в закон о банковской тайне и не направила законопроект в Национальное Собрание, заявил сегодня на пресс-конференции премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Все те, кто поднимает шум в связи с этим решением, не имеют оснований для того, чтобы поднимать шум. Я не представляю, что против коррупции можно вести половинчатую борьбу. Борьба против коррупции должна быть полноценной. С другой стороны в обществе говорят, почему мы не возвращаем награбленное? Мы возвращаем, но это происходит неудовлетворительными темпами, поскольку есть различные ограничения, чтобы мы могли иметь досягаемости и увидеть полную картину. Говорили, а где деньги Сашика, о которых мы заявляли. Хотя в последнее время имеют место события, из-за которых я прихожу к выводу, что Сашик – самый невиный человек в этой семье», - сказал Никол Пашинян.
Он вновь отметил, что не нужно поднимать шум, поскольку этот закон будет принятии и коррумпированные деньги будут, наконец, возвращены в государственный бюджет Армении.