Եթե ես վարչապետի կարգավիճակ եմ ստացել, այդ մարդկանց պետք է չբարևե՞մ. Փաշինյանը՝ «Սասնա ծռերի» հետ հանդիպման մասին
16/09/2019 16:12
«Սասնա ծռերի» հետ հանդիպմանը քաղաքական շատ մեծ կոնտեքստ հաղորդվեց, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ի վերջո, եկեք չմոռանանք, որ շատ երկար ժամանակ մենք ընդդիմադիր դաշտում գործել ենք ու այդ ընթացքում նաև որոշակի հարաբերություններ են ձևավորվել», - ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ իրենց միջև եղել են տարաձայնություններ, բայց զուտ մարդկայնորեն շփումներ են ունեցել:
«Ասենք եթե ես վարչապետի կարգավիճակ եմ ստացել, ես այդ մարդկանց պետք է չբարևե՞մ, ես այդպես չեմ մտածում», - ասաց Նիկոլ  Փաշինյանը՝ նշելով, թե իր գործողություններում աշխատում է լինել մաքսիմալ պարզ:

Если я получил статус премьер-министра, не должен здороваться с этими людьми – Никол Пашинян о встрече с «Сасна црер»
16/09/2019 17:56
Встрече с представителями партии «Сасна црер» придали очень большой политический контекст, заявил сегодня на пресс-конференции премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«В конце концов, давайте не забывать, что очень долгое время мы действовали на оппозиционном поле и за это время сформировались также определенные отношения», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр отметил, что между ними были разногласия, однако поддерживалось также человеческое общение.
«Что, если я получил статус премьер-министра, не должен здороваться с этими людьми? Я так не думаю», - заявил Никол Пашинян, отметив, что старается быть с своих действиях максимально прозрачным.