«Մենակ չեմ» ֆիլմը մրցանակ է ստացել
Կարին Հովհաննիսյանի «Մենակ չեմ» ֆիլմը Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնում գրավել է մրցանակային երկրորդ տեղը, իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կարին Հովհաննիսյանի «Մենակ չեմ» ֆիլմը առաջին մրցանակ է ստացել (երկրորդ մրցանակային տեղ է գրավել) Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնում: Շնորհավորում եմ»,-գրել է վարչապետը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ սեպտեմբերի 7-ին Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնի (TIFF) շրջանակներում կայացել էր Հայկական թավշյա հեղափոխության մասին պատմող «Մենակ չեմ/ I Am Not Alone» վավերագրական ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան, որին մասնակցել էր ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը։

Фильм «Я не один» завоевал приз в Торонто – Никол Пашинян
Фильм Карин Ованнисян «Я не один» занял призовое место на Международном кинофестивале в Торонто, сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Фильм Карин Ованнисян "Я не один" получил первый приз (занял второе призовое место) на Международном кинофестивале в Торонто. Поздравляю», - написал премьер-министр.
Ранее сообщалось, что 7-го сентября в рамках Международного кинофестиваля в Торонто  Торонто (TIFF) состоялась премьера документального фильма «Я не один/ I Am Not Alone», рассказывающего о Бархатной революции 2018 года в Армении. На показе присутствовала супруга премьер-министра Армении, председатель Совета попечителей благотворительных фондов «Мой шаг» и «City of smile/Город улыбок» Анна Акопян.